Для створення нової коаліції у Верховній Раді Партії Регіонів не вистачить голосів КПУ та Блоку Литвина.
Таку думку у ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту ГолосUA висловив науковий директор Школи політичної аналітики НАУКМА Олексій Гарань.
“Ми побачили по вчорашньому голосуванні, що дійсно ПР, Блок Литвина, КПУ і перебіжчики з Нашої Украхїни — “Єдиний центр”, можуть мати більшість у парламенті. Однак, згідно із Конституцією для коаліції потрібно, щоб фракції представляли більшість у парламенті, а у регіоналів, комуністів і литвинівців трохи не вистачає для цього голосів”, — сказав експерт.
За словами Олексія Гараня, підтримка Блоку Литвина позиції ПР та КПУ створює парадоксальну ситуацію: якщо до голосування додаються декілька голосів від НУНС то ця фактична більшість може відправити уряд у відставку. “Вони зможуть відправити уряд у відставку і залишити їх з представкою “в.о.”, але новий уряд сформувати не зможуть. Його може сформувати лише коаліція, а без офіційної згоди “Нашої України” її не буде. В НУ є люди, як зможуть підтримати Януковича, але є й люди, які цього з ідеологічних переконань не зроблять, той же самий Вячеслав Кириленко”, — сказав експерт, додавши, що для того, щоб створити нову коаліцію в парламенті треба йти на дострокові вибори.
Також експерт додав, що через підтримку Литвином позиції партії Регіонів на наступних виборах його політична сила може втратити голоси на наступних виборах до Верховної Ради: “Литвин зараз діє не ідеологічно і його основні дії просто спрямовані на те, щоб зберегти посаду спікера, тому йому дострокові парламентські вибори не вигідні. З одного боку він є частиною коаліції, а з іншої сторони голосує проти неї. Морозу виборці не простили те, що він перекреслив свої виборчі обіцянки, Литвин втрачає підтримку і ходить на межі 3%”.
К.Коваленко