Посаду першого заступника глави Секретаріату Президента може обійняти колишній міністр оборони Юрій Єхануров.
Про це із посиланням на власні джерела повідомив "Комерсант-Україна".
Президент України Віктор Ющенко 10 липня 2009 року затвердив нову структуру Секретаріату Президента. Найбільш істотні зміни торкнулися юридичного та інформаційного блоків — збільшено повноваження заступника глави Секретаріату Президента Марини Ставнійчук і прес-секретаря Президента Ірини Ванникової. Крім того, введена друга посада першого заступника глави Секретаріату Президента, яку може обійняти Ю. Єхануров.
За словами джерел видання, розробка нової структури Секретаріату почалася в червні. "Віра Ульянченко (глава Секретаріату Президента) доручила Руслану Демченко (керівник офісу Президента) скласти нову схему з урахуванням змін в керівництві Секретаріату", — розповів на умовах анонімності один із співробітників Секретаріату Президента. Слід зазначити, що після призначення 19 травня 2009 року В. Ульянченко керівником Секретаріату президента був звільнений її заступник, куратор юридичного напрямку і спецслужб Ігор Пукшин, а куратором інформаційного напрямку замість Андрія Кислинського призначена Валентина Руденко. Таким чином, основні зміни торкнулися вищезазначених напрямків роботи.
У Секретаріаті більше не буде заступника, що одночасно займається силовиками і судовою системою. Юридичні служби Секретаріату Президента вже перейшли під управління заступника глави Секретаріату Президента Марини Ставнійчук, яка раніше відповідала тільки за зв’язки з Центрвиборчкомом і Конституційним судом. Розробники нової схеми намагалися зменшити вплив юристів, яких вважають за "людей Пукшина". Зокрема, службу представництва інтересів Президента в судах, яку очолював колишній співробітник компанії "Пукшин і партнери" Руслан Кирилюк, об’єднали зі службою із взаємодії Секретаріату президента з Конституційним судом, і, вірогідно, статус Р. Кирилюка буде знижений.
Посада "силового" заступника глави Секретаріату Президента із статусом спецпредставника президента в СБУ залишається вакантною. Джерела видання стверджують, що основним кандидатом на цей пост є генерал-полковник СБУ Петро Шатковський, який раніше працював заступником голови СБУ (2000-2003 роки), виконуючим обов”язки голови СБУ (2003) і заступником секретаря РНБО (2003-2004 роки). "Об’єктивка" Шатковського зараз на розгляді в Секретаріаті, але остаточне рішення за Президентом", — сказав співрозмовник видання в Секретаріаті Президента.
Коментуючи розділення "силового" і юридичного блоків Секретаріату Президента, Ігор Пукшин відзначив, що ефективність нової схеми залежатиме перш за все від "уміння кураторів напрямів отримувати і якісно аналізувати неофіційну інформацію, яка не з’являлася в ЗМІ і невідома широкій громадськості, але представляє цінність для глави держави". При цьому, на його думку, "новим керівникам буде потрібно один-два, а то і три місяці, аби "увійти до теми", вникнути у всі нюанси увіреного напряму".
Інформаційний блок Секретаріату Президента розділили на дві частини. Лариса Мудрак залишилася керівником служби інформполітіки, а прес-секретар президента Ірина Ванникова, у якої раніше не було в підпорядкуванні співробітників, стала куратором прес-служби, виведеної з підпорядкування Л. Мудрак. "У 2006 році була вимога Віктора Балоги: прес-секретаря брали на посаду голови, що "говорить", без повноважень. Тепер, після відходу В. Балоги, І. Ванникова захотіла змінити ситуацію, що склалася. А враховуючи її дружбу з Валентиною Руденко і Русланом Демченком, внести ці корективи до структури було нескладно", — пояснив співрозмовник видання.
Остаточного розподілу обов’язків між Л. Мудрак і І. Ванниковою поки не відбулося — джерела видання відзначають, що апаратна боротьба продовжується. Співробітники профільних підрозділів Секретаріату Президента критикують нову схему, нагадуючи про відсутність досвіду роботи на керівних постах у І. Ванникової, а також відзначаючи, що дві складові інформаційного напряму не мають загального керівництва і навіть не будуть підпорядковані одному заступникові. "Через це двовладдя в останні тижні вже почалося певне "просідання" в інформполітіці Президента: ми в Секретаріаті знаємо про деякі важливі зустрічі Президента, зокрема в рамках візиту місії МВФ, а журналістам про це забули повідомити", — поділився один із співробітників Секретаріату Президента. "Варіант, при якому це розділення буде виправдано, — якщо прес-секретар отримає в управління лише технічні служби, що забезпечують спілкування Президента із ЗМІ, зокрема акредитацію. Інакше мені логіка не зовсім зрозуміла", — говорить колишній керівник служби інформполітіки Секретаріату Президента (2006 рік) Олександр Семірядченко.
Згідно з новою структурою істотно зменшені повноваження першого заступника глави Секретаріату Олександра Шлапака — він більше не займається роботою решти заступників, а займається лише економічними питаннями. Втім, співробітники Секретаріату Президента стверджують, що де-факто цей порядок існує вже декілька місяців — після призначення В. Ульянченко главою Секретаріату Президента.
Втім, найбільш несподіваною стала поява другої посади першого заступника глави Секретаріату Президента. Він займатиметься роботою служби із внутрішньополітичних питань і регіонального розвитку. Швидше за все, разом з Ю. Єхануровим на роботу до Секретаріату президента перейдуть його колишні заступники на посаді глави Міноборони — Ігор Монтрезор і Надія Дєєва.