В цьому році будуть завершені дослідження фундаментів першого кам`яного храму на Русі — Десятинної церкви, що знаходиться на Старокиївській горі.
Про це повідомив заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Яків Діхтяр під час зустрічі з представниками ЗМІ, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, з цьогорічного бюджету виділено 800 000 гривень на завершення дослідницьких робіт на фундаментах Десятинної церкви, після чого буде вирішуватися питання щодо музеєфікації і демонстрації цих залишків.
Про критичний стан фундаментів Десятинної церкви було відомо ще на початку весни, коли під тяжкістю снігу завалився скляно-металевий «саркофаг-павільйон», який захищав місця розкопок, що там велися з 2005 року. Тоді керівник архітектурно-археологічної експедиції Гліб Івакін повідомив, що якщо найближчим часом Десятинну не накрити – її фундамент руйнуватиметься.
Але й досі накриття древніх фундаментів перебувають у зруйнованому стані, а археологи не можуть завершити дослідження через брак фінансування. Археологів турбує те, що в землі залишаються унікальні речі. За минулі роки на розкопках знайшли 10 тис. цінностей, зокрема, стародавні написи на стінах, прикраси, кераміку.
Відомо, що Кабмін на розкопки в 2005-2009 рр. обіцяв виділити 7 млн. грн., але на «чисту» археологію дали всього 1,5 млн., решта коштів пішли на обслуговування, транспорт і будівництво накриття, що завалилося.
І. Тимошенко />