В Україні стан речей стосовно контролю за ввезенням, вирощуванням та продажем продуктів, які містять генетично модифіковані організми (ГМО), є доволі важким.
Таку думку висловили експерти під час прес-конференції “Дослідження ГМО: чи є альтернатива?”, передав кореспондент Голос.UA.
“На мій погляд, в Україні дуже важка ситуація” — заявила провідний науковий співробітник Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН, член Екологічної жіночої Асамблеї при ООН, експерт по продовольчій та екологічній безпеці у раді “НАТО-Росія” Ірина Єрмакова.
Натомість, повідомила Ірина Єрмакова, Європа створила 32 зони, вільні від ГМО. У них заборонено вирощувати та використовувати в їжу продукти, що містять трансгени. Польща, Франція, Германія повністю забороняють використання ГМО. Нещодавно ще 11 країн висловили Європарламенту своє рішення про відмову від ГМО. Навіть країни Африки відмовляються від ГМ-культур.
У Росії, розповіла Ірина Єрмакова, законодавчо заборонено вирощувати ГМ-рослини. Натомість, в Україні, за словами голови правління Федерації органічного руху Євгена Мілованова, подібний законопроект ухвалений Верховною Радою лише у першому читанні.
Особливу небезпеку становить ГМ-соя. Експерти стверджують, що її відсоток становить 94% від всієї, що вирощується. Україна ж в останні роки є європейським лідером з виробництва цієї культури.
І. Носальська