ГолосUA
17:35 28/04/2010

В Україні може розпочатися зворотній процес створення Національних парків

Українські екологи та представники природоохоронної і пам’яткоохоронної справи серйозно занепокоєні станом існуючих Національних парків та заповідних територій, і на разі, побоюються, що може розпочатися зворотній процес.

Про це повідомив заступник голови ВГО “Національний екологічний центр України” Олексій Василюк під час прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, протягом минулого року частка природно — заповідних територій в Україні збільшилася майже до 6%, а в цілому за роки Незалежності площа Державного природно-заповідного фонду зросла більш ніж удвічі. Разом з тим, у питаннях заповідної справи Україна значно поступається більшості країн Європи, де середній відсоток заповідності складає 15%.

“Але й ті землі, що охороняються державою, перебувають під постійною загрозою з боку забудовників та місцевих можновладців, які намагаються будь-що привласнити собі заповідні землі… Деякі з цих заповідних територій, через брак фінансування та недоліки в чинному законодавстві, незабаром, взагалі, можуть втратити свій статус і навіть бути вилученими із заповідного реєстру”, — зауважив представник екологічної служби.

На думку члена Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Миколи Біляшівського проблема криється в розрізненості дій учасників природоохоронного і пам’яткоохоронного руху в Україні, обов’язок яких — діяти спільно. “Природна і культурна спадщина являють в Україні нерозривну єдність, тому що українські національні парки і заповідники зберігають цінності не тільки природні, а й культурні та історичні”, — зазначив М. Біляшівський.

“На разі, єдність дій спостерігається хіба що на рівні громадськості, а дії влади в галузі охорони природної та культурної спадщини розрізнені, тому й наслідки такої діяльності нашої влади даються взнаки”, — переконаний пам’яткоохоронець.  

Довідка ГолосUA: За даними Державної служби заповідної справи України на сьогоднішній день до складу природно-заповідного фонду України входять понад 7200 територій та об’єктів загальною площею 2,8 млн. га, що становить 4% території держави. Це, зокрема, 17 природних та 4 біосферних заповідника, 19 національних природних парків, 45 регіональних ландшафтних парків, 3078 пам’яток природи, 2729 заказників, 616 ботанічних, зоологічних садів, дендропарків та парків — пам’яток садово-паркового мистецтв, 793 заповідних урочища.

 І. Тимошенко

 

Читайте также по теме