За даними медиків, на 500 тис. пологів на рік в нашій країні припадає до 200 тис. абортів.
Про це повідомив головний спеціаліст з акушерства та гінекології Міністерства охорони здоров’я України В’ячеслав Камінський під час круглого столу у Києві.,
За його словами, незважаючи на те, що на даний час в Україні відзначається підвищення народжуваності, особливих причин для радості у фахівців немає, оскільки на 500 тис. пологів на рік в нашій країні доводиться до 200 тис. абортів.
За словами головного дитячого акушера-гінеколог МОЗ України Тетяни Татарчук, якщо серед дорослого населення статистика абортів демонструє тенденцію до поступового зниження, то «серед підлітків показники кількості абортів знаходяться на досить високому рівні і ця цифра не змінюється протягом декількох років».
За даними медико-демографічного дослідження, проведеного в Україні в 2007 році, 9,1% підлітків мали незахищені сексуальні контакти, які, як відомо, є основною причиною не тільки незапланованої вагітності, але і захворювань, що передаються статевим шляхом.
«Ця тема довгі роки була прерогативою дорослого населення. Сьогодні, коли середній вік молодих людей, що вступають у статеве життя, становить чотирнадцять-п’ятнадцять років, слід, очевидно, підкорегувати ставлення до цього питання », — заявила Т. Татарчук.
При цьому фахівець підкреслила, що занадто мало уваги наразі приділяється контрацепції. Так, за даними Т.Татарчук, гормональними засобами контрацепції сьогодні користуються трохи більше 2% жінок, тоді як навіть у сусідній Росії цей показник становить уже 5%, не кажучи вже про далекому зарубіжжі.
При цьому результати міжнародного дослідження CHOICE (заснованого на консультуванні жінок щодо методів контрацепції) показали, що проблема недовіри до цього способу контрацепції полягає в банальній нестачі інформації. Примітно, що після консультацій фахівців саме українки продемонстрували найбільш високу зацікавленість у сучасної контрацепції, причому перевага надавалася найбільш прогресивним методам. Зокрема, високий відсоток пройшли консультації жінок (47,2%) вибирали як метод контрацепції вагінальне кільце.
За матеріалами: Фокус