Прийнятий у квітні закон про стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел запрацював на практиці.
У п’ятницю компанія «Ukrenergy Holding» повідомила про будівництво малої гідроелектростанції.
Компанія «Корлеа Укргідропавер» — дочка «Ukrenergy Holding» — побудує малу гідроелектростанцію (ГЕС) на річці Тересва в Закарпатській області. Кабінет міністрів вже виділив компанії ділянку площею 17,8 га.
Загальна встановлена потужність ГЕС складе 24 МВт (по 6 МВт — кожній із ГЕС), річний обсяг виробництва — до 100 млн кВт/год.. Вартість проекту — понад 110 млн. євро. Початок будівельних робіт намічено на кінець цього року, завершення — в 2013 році.
«Якщо проект «Ukrenergy Holding» реалізується, це буде перша мала ГЕС, побудована в Україні за час незалежності», — зазначив член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Тітенко.
"У середині 60-х в Україні було близько 1600 малих ГЕС, зараз працює близько 10", — зазначив він.
За словами президента Енергетичної консалтингової групи Олексія Шеберстова, скорочення кількості малих ГЕС відбулося після будівництва великих теплових та атомних енергоблоків, з якими вони не могли конкурувати.
Однак після того, як в Україні почав діяти "зелений" тариф, виробництво електроенергії з альтернативних джерел стало більш привабливим. Закон Про стимулювання використання альтернативних джерел енергії, прийнятий у квітні, дозволяє компаніям, що генерують електроенергію з енергії вітру, сонця, води та біомаси, продавати її дорожче, ніж здобуту за традиційною технологією. Тариф на гідроелектроенергію становить 1,05/грн/кВт/год для споживачів II класу, тоді як на теплову — 0,58 грн/кВт/год.
За матеріалами: Кореспондент, Коммерсант-Украина