Міністерство охорони здоров’я не встановило жодного випадку причинно-наслідкового зв’язку смерті дитини з вакцинацією.
Про це заявила журналістам директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Раїса Моїсеєнко.
За словами Р. Моїсеєнко, процедура моніторингу вакцинації в Україні повністю відпрацьована.
“Сьогодні, коли для пересічного громадянина пишуть, що був зв’язок смерті чи госпіталізації з вакцинацією дитини, хочу зауважити одне: на території України діти першого року життя отримують щеплення від десяти інфекцій. При цьому деякі щеплення робляться декілька разів. Тобто, діти знаходяться постійно в періоді імунізації. Протягом року в Україні помирає 5 тисяч дітей першого року життя. То будь-який практично випадок смерті є по часу пов’язаний із щепленнями”, — аргументувала своє твердження педіатр.
За словами Р.Моїсеєнко, сьогодні по тих випадках, які вже дослідили, причинно-наслідкові зв’язки з щепленнями не встановленні, ці події співпадають виключно за часом.
“Коли ЗМІ и різноманітні громадські організації стверджують, що смерть дитини настала внаслідок щеплення, це є великою помилкою”, — наголосила вона.
За інформацією Раїси Моїсеєнко, у деяких регіонах України вже до 50% батьків відмовляються вакцинувати своїх дітей.
Було оприлюднено також результати роботи комісії МОЗу з приводу загибелі у серпні чотиримісячного Олександра Бутка на Донеччині.
Федір Лапій, імунолог, голова комісії з розслідування причин загибелі дитини, заявив: “Ми вивчили документи, зустрічалися з батьками, бабусею загиблої дитини. Можу відповідально заявити, що причинно-наслідкового зв’язку смерті дитини у Донецькій області з вакцинацією немає”.
І. Носальська