size="4">В Україні зафіксовано від’ємне зовнішньоекономічне сальдо, що негативно впливає на макроекономічні показники держави.
size="4">Про це заявив голова Ради Леонід Козаченко під час обговорення проблеми впровадження національної стратегії розвитку експорту України, повідомили в прес-службі відомства.
size="4">«Упродовж останніх кількох років у нас зафіксовано від’ємне зовнішньоекономічне сальдо, що негативно впливає на макроекономічні показники держави, примушує турбуватися про золотовалютний резерв Національного Банку, а також про курс національної грошової одиниці і бентежить усіх суб’єктів ринку”, — зауважив він.
size="4">За словами Л. Козаченка,найпотужніші підприємства України є експортноорієнтованими, оскільки внутрішній ринок не може спожити і 20% виробленої продукції. “Йдеться про металургійну, хімічну промисловість, виробництво зерна, цементу, тощо. Наприклад, на продовольчих ринках світу складається сприятлива цінова кон’юнктура і саме українські сільгоспвиробники могли б скористатися нею, як ніколи раніше. Тому ми приречені на експорт».
size="4">У таких умовах втілення Національної стратегії розвитку експорту України, розробленої Міністерством економіки, потребує об’єднання усіх органів законодавчої та виконавчої влади в одну консолідовану систему.
size="4">Також голова зауважив, що “сьогодні гостро стоїть проблема належного фінансування експортноорієнтованого сегменту економіки, зокрема передекспортного фінансування, що тягне за собою необхідність реформування кредитно-фінансової сфери у цілому. Також стратегічно важливо визначити найбільш пріоритетні експортноорієнтовані галузі”.
Читайте также по теме