ГолосUA
08:26 20/04/2009

В Женеві відкривається конференція ООН з боротьби з расизмом

Конференція ООН з питань боротьби з расизмом відкривається сьогодні, 20 квітня, у Женеві. />  

В неділю France Presse з посиланням на неназване джерело в адміністрації президента Ніколя Саркозі повідомило, що Франція візьме участь у її роботі.
 

Серед провідних світових лідерів планує бути присутнім і виступати на форумі тільки президент Ірану Махмуд Ахмадінежад, який називав Холокост євреїв міфом. Багато західних представників висловили заклопотаність з приводу цього факту.
 

Якщо Ахмадінеджад скористається цією можливістю для критики Ізраїлю або заяв з приводу Холокоста, це кине тінь на всю конференцію.
 

Уряд Німеччини стурбований тим, що ця конференція може бути використана ісламськими державами для критики Ізраїлю, а також для обмеження свободи слова в тих випадках, коли хто-небудь хоче виступити з критикою ісламу. Тому учора, 19 квітня, Німеччина приєдналося до низки країн, які заявили, що не братимуть участь у конференції ООН у Женеві.

В неділю міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що прийняв це рішення після консультації з іншими членами Євросоюзу, повідомило Бі-Бі-Сі.
 

Штайнмайер закликав тих, хто братиме участь в роботі конференції, "виступити за ефективну боротьбу проти расизму та етнічної дискримінації".
 

Раніше про своє рішення бойкотувати цей форум заявили США, Ізраїль, Канада, Австралія та Голландія. Вони вважають, що зустріч набуває антиізраїльського та антизахідного характеру.
 

США пояснили своє небажання приїхати до Женеви незгодою з трактуванням близькосхідного конфлікту і свободи слова в проекті підсумкового документа форуму.
 

Конференція з перегляду Дурбанської декларації відкривається в Женеві під головуванням Росії.
 

У 2001 році США, а також Ізраїль, залишили першу конференцію ООН проти расизму в південноафриканському Дурбані через пропозиції включити до декларації форуму формулювання, яке прирівнює сіонізм до расизму.
 

В документі конференції, як і раніше, міститься відсилання до Дурбанської декларації і програми дій 2001 року.
 

Як наголошують у Держдепартаменті США, схвалити такий документ означало б зайняти позицію з ключових питань близькосхідного конфлікту, які можуть бути вирішені тільки в процесі переговорів між ізраїльтянами та палестинцями.

 

Читайте также по теме