Валютні пройдисвіти знаходять нові способи шахрайства.
Потенційних жертв заманюють тепер не лише вигідним курсом обміну. Затримати таких пройдисвітів дуже важко. />
Небезпека чатує на вас навіть тоді, коли ви хочете обміняти гроші. Разом з пожвавленням попиту на валюту, активізувалися і вуличні шахраї. Причому діяти вони почали хитріше. Потенційних жертв заманюють тепер не лише вигідним курсом обміну. Затримати таких пройдисвітів дуже важко.
Олександр підійшов до обмінника у самому центрі столиці, на Хрещатику. Побачивши табличку "зачинено", засмутився. Аж раптом до нього звернувся чоловік…
Він запитав, чи є тут обмінник поблизу. Олександр відповів, що у переході. Тоді він: "Чи здасте Ви мені долари?". Хлопець подивився – наче солідна людина і віддав йому свої чотириста "зелених". Поважний незнайомець витягнув гривні, віддав Олександру, але потім забрав назад. Мовляв, треба ще раз перевірити. Там не вистачало сімволічної суми, 4-5 гривен. Симпатяга хотів доложити решту.
Чоловіки потиснули один одному руки. Олександр відходить на кілька кроків, перелічує гроші і бачить, що втратив на обміні три тисячі гривень. Тільки одна двухсотка, а все інше – по 1-2 гривні.
При перерахунку грошей пройдисвіт непомітно вийняв з пачки купюри великого номіналу. Це найпоширеніший спосіб шахрайства.
Найчастіше махлярів можна побачити поблизу магазину "Дитячий світ", на Солом’янському ринку, залізничному вокзалі та площі Перемоги. Хоча насправді позбутися грошей можна будь-де.
На гачок до шахраїв люди потрапляють через невпевненість у завтрашньому дні і бажання легко заробити на курсових коливаннях, кажуть психологи. Хоча ще півроку тому ЗМІ та міліція про аферистів попереджали чи не щодня.
Річ у тому, що людина так влаштована – не довіряє чужому досвіду
Краще пересилити себе і таки дослухатися до поради міняти гроші лише в банках та обмінних пунктах. Адже після зустрічі з махлярем шансів повернути втрачене — обмаль.
Подібні злочини розкриваються як правило лише в тих випадках коли злочинець спійманий на гарячому. Коли поруч стоять свідки, коли є потерпілий і коли є виручені кошти.
Пильнувати доведеться, напевно, ще не один місяць. Шахраї зазвичай активізуються під час ажіотажного попиту на валюту. А за прогнозами економістів, триватиме він щонайменше до кінця року.
За матеріалами: телеканал "1+1"