Представник компанії “Vanco” Джим Баун спростував заяву уряду про можливість перепродажу прав на розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря російському Газпрому.
“Ми не мали жодних контактів з Газпромом, і не маємо намірів контактувати з цією компанією” — заявив Джим Баун на прес-конференції. Він додав, що деякий час тому Газпром чітко заявив, що він не мав жодних зв’язків з Vanco. Водночас, за словами Джима Бауна, цікавим є те,що голова компанії “Нафтогаз України” раніше пропонував укласти контракт з Газпромом щодо Прикерченської ділянки. За повідомленнями ЗМІ, за цим гіпотетичним контрактом Україна отримувала б газ, а Росія забирала б нафту.
Тим часом, цінність Прикерченської ділянки шельфу полягає саме в нафті.
Згідно з угодою про розподіл продукції (УРП) Vanco отримувала б 70% енергоносіїв з Прикерченської ділянки, а коли витрати будуть відшкодовані інвесторові продукція розподілятиметься 50% на 50%. /> “Ми не можемо точно сказати, за скільки років буде компенсовано витрати інвестору, Але це відносно невелика частина часу від всього часу існування проекту. Гіпотетично, цей час може складати від 5-7 років, можливо менше, можливо більше. Але зараз, коли проект ще навіть нерозпочато — неможливо точно передбачити такі сроки” — пояснив Джим Баун.
Довідка Голосу:
Відомо, що 5 серпня Кабінет Міністрів відмовився від позасудового врегулювання конфлікту з компанією Vanco Prykerchenska (Віргінські острови), оскільки та звернулася до Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма.
18 червня Президент Віктор Ющенко указом №566/2008 призупинив розпорядження уряду №740 від 21 травня, яким Кабмін виходив з УРП із Vanco International (Бермуди).
21 травня Кабмін також скасував своє розпорядження №828 від 3 жовтня, яким схвалювався проект угоди з Vanco International про розподіл продукції із Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.
Vanco International, дочірню Vanco Energy Company (США), було обрано Кабміном переможцем конкурсу на розробку Прикерченского ділянки у квітні 2006 року.
19 жовтня 2007 року Кабмін і Vanco International підписали угоду про розподіл продукції.
Vanco International передала усі права і зобов’язання за УРП Vanco Prykerchenska.
25 квітня Мінприроди анулювало ліцензію компанії на розробку Прикерченської ділянки.
Після цього Vanco Prykerchenska розпочала арбітражний розгляд проти України.