Обмежити демонстрацію насильства та жорстокості в засобах масової інформації за допомогою суспільного договору пропонує віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник.
Як передав кореспондент Голосу UA, з такою пропозицією віце-прем’єр виступив під час спільного засідання Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.
За словами Васюника, тенденція до зниження загального морально-етичного рівня вітчизняного теле- та радіопродукту, очевидна: через телебачення та радіо дедалі частіше поширюється інформація, що посягає на релігійні святині, державну символіку, а також культивує дух нетерпимості та жорстокості.
Як вважає віце-прем’єр, потрібно запропонувати телеканалам підписати договір з державою, що окреслив би механізми виходу із ситуації, яка склалася в українському інформаційному просторі.
На його думку, потрібно відмовитися від пропаганди війн, насилля, порнографії, а також, обмежити рекламу тютюнових та алкогольних виробів. Іван Васюник наголосив, що даний договір потрібно обговорити та підписати у найближчі кілька тижнів. «Підписання суспільного договору учасниками медіа-відносин, стане впровадженням чітких правил гри, що сприятиме захисту молоді від негативних інформаційних впливів» — сказав віце-прем’єр-міністр України.
Також Іван Васюник повідомив, що таке обмеження пов’язане з тим, що офіційно зареєстрований вплив засобів масової інформації на формування особистості. За даними вчених Мічиганського університету, 20% кримінальних злочинів вчиняється через вплив телебачення. Діти до восьми років, які переглядають програми з елементами насильства, схильні до скоєння кримінальних злочинів в основному спрямованих на їх батьків та однолітків.
Пропаганда насильства навіть у казках, спричиняє ризик виникнення агресивних дій. За словами Івана Васюника, цього року вчинено 29 випадків злочинів проти іноземців та кілька десятків випадків побиття громадян заради втіхи і зняттям цього всього на камеру.