Слідство Генпрокуратури встановило, що генерал Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. />
Про це ідеться у постанові слідчого Генпрокуратури Олександра Харченка про притягнення Пукача до кримінальної відповідальності, повідомило джерело "Українській правді".
Постанова була винесена 7 вересня 2010 року і за нею Пукачу висунуто звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу.
Роль Кравченка в убивстві Гонгадзе слідчий у постанові описує так: "…Приблизно 13-14 вересня 2000 року у своєму службовому кабінеті в місті Києві по вулиці Богомольця, 10 міністр внутрішніх справ Кравченко Ю. Ф. усно віддав начальнику ГУКП МВС України Пукачу О. П. явно злочинний наказ — вбити журналіста Гонгадзе Г. Р. для припинення у такий спосіб журналістської діяльності".
"Пукач О. П., діючи з особистої зацікавленості та кар’єрних спонукань, не бажаючи ускладнювати стосунки з керівником МВС України, а також розраховуючи здобути прихильність Кравченка Ю. Ф. та отримати підвищення по службі і підвищення спеціального звання працівника міліції, погодився виконати наказ Кравченка Ю. Ф., тобто на замовлення вбити Гонгадзе Г.Р.", — також ідеться у постанові слідчого.
Крім того, в постанові сказано, що Кравченко також віддавав наказ на викрадення і вчинення насильства над помічником депутата Сергія Головатого Олексієм Подольським, щоб спонукати його припинити опозиційну діяльність.
В остаточній редакції постанови про притягнення Пукача як обвинуваченого йому висунуто обвинувачення за частиною 2 статті 365 чинного Кримінального кодексу, а також частиною 3 статті 166 і пунктами "и" та "і" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року.
Пункту "і" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року — "умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою".
Пункт "и" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року — "умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене на замовлення".
Частина 3 статті 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року — "перевищення влади або посадових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки".
Частина 2 статті 365 чинного Кримінального кодексу — "перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування".
Максимальна санкція, передбачена цими статтями — довічне ув’язнення.
За матеріалами: Українська правда