ГолосUA
09:19 09/07/2009

«Велика вісімка» не домовилась про пожвавлення світової економіки

Більшість країн "Великої вісімки" вважають, що треба продовжити залучення коштів до економіки. Зокрема, президент США Барак Обама зазначив, що вже витрачені 2 трлн дол. на поновлення світової економіки не достатні для того, щоб "повернути бізнес і споживачів до життя".  Аналогічної думки і Великобританія. Про це написало "Дело". />  

В той же час Росія і Німеччина висловили свою незгоду з даною точкою зору. Німецький парламент  минулого місяця прийняв закон, який встановлює верхню межу з кредитування державного сектора. Канцлер країни Ангела Меркель висловилась за "обгрунтоване збільшення державних видатків, як тільки закінчиться криза".
 

При цьому незважаючи на різні думки у декларації "Великої вісімки" говориться: "Ми згодні з необхідністю розробки відповідних стратегій зі згортання надзвичайних антикризових заходів з реагування після того, як буде забезпечене економічне зростання. Ці «стратегії виходу» будуть різними у різних країнах і залежатимуть від стану внутрішньої економіки, стану державних фінансів. При цьому вони мають забезпечити сталий підйом у довгостроковій перспективі.
 

Найбільші країни висловили готовність створити умови "для різкого збільшення обсягів світової торгівлі і інвестицій", а також мінімізувати дію кризи на уразливі верстви населення.
 

Також члени G8 підтвердили намір виконувати взяті раніше зобов’язання зі збільшення обсягів допомоги бідним країнам. У разі Африки мова йде про щорічному збільшенні обсягів внесків і пожертвувань у міжнародні організації з 2010 р. на 25 млрд дол.
 

Також країни мають намір розглянути можливість розширення для урядів і приватного сектора країн, що розвиваються, доступу до кредитів. Лідери G8 закликали країни, Організації соціального захисту, що не є членами, але що володіють великими резервами іноземної валюти, збільшити обсяг інвестицій на меті розвитку.
 

Крім того, в документі наголошується намір найбільших держав переглянути пріоритети програм допомоги, зосередившись на їх ефективності.
 

Нагадаємо, 8 липня в Італії розпочав свою роботу триденний саміт лідерів «Великої вісімки». Тема фінансової кризи зайняли більшу частину порядку денного керівників найбільших економік світу. Разом з тим, основні рішення з цього питання лідери країн планують відкласти до саміту міністрів фінансів країн «Великої двадцятки», яка відбудеться в США у вересні.

 

Читайте также по теме