У цьогорічних святкових пасхальних богослужіннях, за даними Міністерства внутрішніх справ України, взяло участь понад 10,9 мільйона осіб.
Про це повідомила прес-служба Державного Комітету України у справах національностей та релігій.
Держкомнацрелігій здійснив ряд підготовчих заходів щодо проведення свята Великодня на державному рівні. Зокрема, представники Комітету провели консультаційні зустрічі з керівниками християнських церков та релігійних організацій щодо дотримання вимог чинного законодавства при святкуванні Великодня та ряду інших питань, пов’язаних з цією урочистою подією. Реалізовані заходи щодо надання сприяння офіційній делегації Української православної церкви у ввезенні до України чудотворної Ікони Божої Матері «Віфлеємської» та Благодатного вогню. Відпрацьовані графіки відвідання керівництвом держави центральних храмів у місті Києві.
Під час пасхальних богослужінь віце-прем’єр-міністр України Володимир Семиноженко та супроводжуючі його особи, зокрема і голова Держкомнацрелігій Юрій Решетніков, відвідали собор Святого Олександра Римсько-католицької церкви, Свято-Успенський собор Української православної церкви Києво-Печерської Лаври, Володимирський собор Української православної церкви Київського патріархату, Андріївську церкву Української автокефальної православної церкви, церкву Василія Великого Української греко-католицької церкви, а також взяли участь у заходах, пов’язаних з початком забудови кафедрального Свято-Воскресенського собору Української православної церкви.
«За інформацією, яка надійшла від структурних підрозділів у справах релігій обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відзначення Великодня християнами України пройшло у мирі та злагоді без протистоянь та конфліктів», — сказано в повідомленні.
Нагадаємо, що Великдень – свято свят християн, встановлене на честь воскресіння розіп’ятого на хресті Ісуса Христа. На Нікейському соборі (325 року) було визначено, що Великдень має відзначатися в першу неділю після весняного рівнодення і наступного за ним повного місяця. За традицією, українська, російська, болгарська, сербська, єрусалимська та інші православні церкви відзначають Великдень за юліанським календарем, католицька церква – за григоріанським. В цьому році Великоднє свято співпало в часі, оскільки його відзначили християни як східного, так і західного обрядів.