size="3">
size="3">Верховна Рада України перестає бути представницьким органом влади та перетворюється на легалізаційну палату рішень уряду та глави держави.
size="3">Про це заявив експерт Центру
color="#000000">
face="Times New Roman, serif">миру, конверсії та зовнішньої політики України, кандидат політичних наук Володимир Нагірний в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.
“
size="3">Парламентаризм в Україні існує і він буде існувати. Однак ті події, які відбулися (бійка у парламенті, ухвалення бюджету та призначення нового голови Нацбанку — ред.) свідчать, як мінімум певну кризу парламентаризму, яка полягає в тому, що парламент перетворюється у так звану легалізаційну палату: голосування гарантовані, дискусії не відбуваються — парламент втрачає функцію, надану йому Конституцією — тобто представництво інтересів народу”, — заявив експерт.
size="3">Він наголосив, що коли парламент приймає бік влади, він частково втрачає значну частину своїх реальних функцій, зосереджуючи виключно на формальностях.
size="3">Елементи боротьби з цією кризою є і в цьому парламенті. І за великим рахунком бійка, яка відбулася в парламенті, якраз і свідчить про невдоволення депутатів своїм статусом і незатребуваністю.
size="3">В. Нагірний зауважив, що “в тій системі стосунків, які наразі існують між Банковою та Верховною Радою” важко говорити про те, що ця криза буде подолана. Але, за словами експерта, не можна звинувачувати у такій ситуації лише представників влади. Тому що опозиція також не є сильним супротивником для парламентської більшості, а також уряду. “Дві ці складові, а саме: абсолютно провладна більшість і безініціативна опозиція — вони становлять суть цієї кризи”, — пояснив він.
size="3">Експерт наголосив на тому, що сподіватися на те, що ситуація вирішиться після проведення чергових парламентських виборів не доводиться. “Можна сподіватися на те, що все зміниться з приходом нового парламенту, але поки що говорити про це зарано”, — підсумував експерт.
size="3">Нагадаємо, 16 грудня фракція “БЮТ-Батьківщина” заблокувала трибуну і президію Верховної Ради перед початком ранкового засідання на знак протесту проти порушення кримінальної справи проти Юлії Тимошенко.
size="3">Пізніше опозиціонери заявили про свій намір продовжити блокувати трибуну і президію Ради вночі. Було оголошено про те, що вечірнього засідання не буде. Але починаючи з 17 години, до Верховної Ради стали з'їжджатися “регіонали”. А близько 19 години розпочалася масова бійка за участю депутатів від БЮТ і Партії регіонів. За інформацією “бютівців”, “регіонали” жорстоко побили кількох їхніх соратників, навіть довелося викликати “швидку”.
size="3">18 грудня “бютівці” звернулися до ГПУ з заявами про притягнення до відповідальності сімох депутатів з Партії регіонів — депутата-сумісника Дмитра Саламатіна, Петра Цюрка, Олександра Пеклушенка, Анатолія Горбатюка, Вадима Столара, Олександра Волкова і Олега Царьова.
size="3">22 грудня за фактом бійки Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу.
size="3">Н. Виноградська
Читайте также по теме