ГолосUA
16:24 23/09/2010

Відміна політреформи 2004 року скасує повноваження народних депутатів VI та VII скликань, а також законність їхніх рішень — експерт

В разі, якщо Конституційний суд визнає політичну реформу 2004 року неправомірною, своїх повноважень позбудуться і народні депутати, обрані після набуття чинності змін до Конституції у 2006 році. Відтак, втратять чинність і усі прийняті ними законодавчі акти.

Таку думку висловив директор Центру політичного маркетингу Василь Стоякін в ексклюзивному коментарі ГолосUA.

За словами В. Стоякіна в разі, якщо Конституційний суд визнає порушення регламенту під час проведення політичної реформи 2004 року, це означатиме автоматичну відміну легітимності Верховної Ради цього та попереднього скликань, а також усіх прийнятих депутатами VI та VII скликань рішень та законів. «Але, я думаю, ніхто нічого подібного не робитиме. За логікою цих п’яти років не було взагалі. Але це не більший абсурд, аніж ухвалення Конституційним судом такого рішення», — наголосив експерт.

Він зауважив, що загалом рішення КС суттєвого впливу на життя українців не матиме. «На пересічних українців це, скоріше за все, не матиме суттєвого впливу. Можливо тільки за деякий час і тільки не саме рішення Конституційного суду, а перебіг політичної боротьби та дії влади та опозиції, які за ними слідуватимуть», — сказав В. Стоякін.

Нагадаємо, 2004 року була проведена політична реформа, за якою з 1 січня 2006 року набули чинності зміни до Конституції України. Головною особливість, внесених 35 поправок до Конституції, є послаблення повноважень Президента та посиленням влади парламенту. Рішення було ухвалено в пакетному голосуванні разом з рішенням про проведення третього туру виборів Президента.

13 липня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222 – IV, проголосований 252 депутатами Верховної Ради (майже весь склад коаліції). /> 2 вересня міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що Міністерство юстиції України направило до КС свій висновок про наявність підстав для скасування змін до Конституції 2004 року.

Н. Виноградська

 

Читайте также по теме