Відмова кандидата у президенти Віктора Януковича брати участь у передвиборних теледебатах є проявом слабкості.
Про це заявив керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, коментуючи рішення В. Януковича не полемізувати з Ю. Тимошенко сьогодні в ефірі Першого національного каналу.
За словами експерта, якщо оцінювати ситуацію з точки зору команди В. Януковича, то кандидату на президентську посаду це вигідно. «Вони побоюються програшу дебатів, оскільки відомо, що Тимошенко — один з кращих полемістів», — сказав політолог.
При цьому він наголосив, що таке рішення лідера Партії регіонів негативно відобразиться на сприйнятті його громадськістю.
«Це певна пляма на його політичній репутації, і я не виключаю, що на рішення тієї частини виборців, які ще вагаються у своєму виборі, це може вплинути… Для суспільства це певний негативний сигнал. Якщо людина йде на посаду Президента України, вона не може боятися публічних дискусій», — переконаний політолог.
На думку В. Фесенка, у В. Януковича, якби він погодився на участь в дебатах, був би непоганий шанс їх виграти.
«Є приклад 1994 року, коли Кучма, який зі своїми навичками дискутанта програвав (теледебати — ред.) Кравчуку, який є кращим оратором. Проте Кучма виглядав більш рішучим, більш жорстким, і це сподобалося частині виборців. Багато хто вважає, що участь Кучми в цих дебатах сприяла його перемозі в другому турі президентських виборів. Не все, що пов’язано з навичками ораторськими, є сильнішим — вигляд, програмні речі можуть перемогти », — сказав експерт, наголосивши, що у випадку В. Януковича можна було б досягти подібного ефекту.
«У даному випадку відмова від дебатів — це прояв слабкості кандидата і сигнал, наскільки готовий Янукович до виконання функцій Президента, оскільки не може Президент собі дозволити ухилятися від публічних дебатів. Це одна з складових його президентських зобов’язань», — зауважив керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента».
У зв’язку з цим В. Фесенко зазначив, що до закону про вибори Президента України потрібно внести зміни, згідно з якими кандидати у президенти були б зобов’язані брати участь у передвиборних теледебатах.
«З точки зору інтересів суспільства та інтересів виборців, які мають оцінити кандидатів у порівнянні, отримати з вуст самого кандидата його позицію щодо ключових питань, публічні дебати кандидатів на посаду Президента — це одна з важливих демократичних процедур, і неправильно відмовлятися від участі в дебатах», — наголосив політолог.