ГолосUA
09:49 12/12/2009

Влада має взяти на себе відповідальність за можливі наслідки вакцинації від «свинячого» грипу

Українська влада повинна взяти на себе відповідальність за можливі наслідки вакцинації від “свинячого” грипу

Про це заявив керівник бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич.

За його словами, зараз тривають переговори між урядом України та ВООЗ щодо постачання вакцини проти грипу AH1N1 за спрощеною системою.

“Ці всі дослідження були зроблені в інших країнах, є інший механізм у випадку епідемії, можна реєструвати вакцину або інші лікарські засоби по прискореній процедурі, коли країна, у даному випадку Україна, приймає ті результати, які вже були зроблені до цього”, — наголосив він.

Європейці віддають безплатно Україні 5 мільйонів ампул зі своїх епідемічних запасів, тож нести відповідальність за наслідки щеплень не бажають. А тим часом, вітчизняні фахівці попереджають, вакцина не до кінця вивчена. Невідомо ні якою буде її якість, ні які побічні наслідки спричинить її використання щонайперше для груп ризику: дітей і вагітних. Тож масової вакцинації в Україні може не вийти — до неї морально готові не більше 5% населення.

В’ячеслав Костильов (президент ГО "Ліга захисту громадянських прав"): “Що таке дарована вакцина? В даному випадку контроль мінімальний, тому що кошти йдуть від спонсорів. Відсоток відкатів може бути великим як з боку чиновників ВООЗ, наших чиновників – практично не можливо це виявити. Саме через це така дорога ця схема гуманітарної вакцини”.

Окрім України передати безкоштовну вакцину ВООЗ має намір ще 7 країнам: Вiрменiї, Азербайджану, Грузії, Киргизстану, Молдові, Таджикистану, Узбекистану. Наразi вакцинацiю проти пандемiчного грипу проводять у 40 країнах свiту. Попри те, що ВООЗ оголосила всесвітню пандемію каліфорнійського грипу — щепилися від нього лише 65 млн. людей у світі.

За матеріалами: “канал 24”

 

Читайте также по теме