Влада “перестаралася”, виконуючи рекомендацію МВФ реформувати спрощене оподаткування — експерт

 

У відповідь на рекомендацію Міжнародного валютного фонду реформувати спрощену систему оподаткування українська влада запровадила занадто жорсткі та швидкі заходи.

 

Таку точку зору висловила провідний фахівець Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій у інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

 

У МВФ була рекомендація зробити податкову реформу. У нас до реформи спрощеної системи оподаткування підійшли, як на мене, дуже суворо — дуже різко все змінили. Можна було дещо поступовіше це зробити, і, врешті-решт, вийти на той етап, який передбачено у Податковому кодексі. Але робити це за місяць до початку нового року, напевно, було не варто. Логічне пояснення – мені здається, що вирішили просто швидко все зробити, прийняти і відзвітувати, що ми робимо реформи”, — сказала вона.

 

Відтак саме зобов'язання перед МВФ фахівець вважає єдиним логічним поясненням тому, що податкові зміни здійснюються в Україні прискореними темпами. Вона також підкреслила, що за місяць до Нового року це робити нелогічно, бо це є «мінусом» як для малого бізнесу, так і для великого. “Через місяць розпочнуться нові правила оподаткування. Змінити всі правила обліку, звітності та сплати податків буде проблематично і для великого бізнесу”, — зауважила вона.

 

Водночас О. Бетлій повідомила, що мотивом для запроваджених податкових змін не могло бути отримання чергових коштів від МВФ, “Тому що у меморандумі (з МВФ — ред.) було передбачено, що зараз ми отримуємо мільярд – і все”. З наступного року, за її словами, гроші не потраплять у бюджет, а йдуть у резерви Національного банку. “Те, що в Україні МВФ давав гроші для «фіскалки» — це був виняток”, — наголосила вона.

 

 

Читайте также по теме