Водопровідна вода Києва псується вторинним забрудненням та втрачається на 60% у старих трубах зношеної міської системи водопостачання.
Про це заявив директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик у інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.
На запитання про те, чи якісна вода з-під крана у Києві, він відповів: «Я скажу так – якщо у наш старий водопровід, навіть дистильовану воду додати, то на виході вже буде вода та, яку ми маємо. Тому що є таке поняття, як вторинне забруднення. Труби у системі водопостачання вже відпрацювали 2-3 амортизаційні терміни, і за твердженням попереднього міністра з питань ЖКГ, у нас у водопровідних мережах втрачається більше 60% води».
При цьому він зауважив, що при піднятті цін на воду «це може призвести, взагалі, до великих проблем».
Разом із тим фахівець повідомив, що столиця України все ж краще за всі регіони забезпечена водою. «Найкращий стан має Київ – він володіє трьома джерелами водопостачання, це Дніпро, Десна і підземні води», — підкреслив він.
Водночас, за словами фахівця, кияни та мешканці міст, що знаходяться вище по течії Дніпра, не мають забруднювати цю велику водну артерію.
«До Києва, можна сказати, цю воду хтось вже два рази пив. Дніпро має довжину 2200 кілометрів. У нас в Україні він є тільки у Чернігівській області, загалом, водні ресурси Дніпра формуються на території шести областей Російської Федерації, п’яти областей Республіки Білорусь, і восьми областей України. Бо Прип’ять починається на Волині, йде через Білорусь, і у Чорнобилі знов повертається у верхів’я Київського водосховища. А Дніпро формується, починаючи від Смоленська і Мінська. Чистота ріки, звісно, залежить від культури людей», — наголосив Анатолій Яцик.
І. Носальська