Додаткові заходи відбору студентів не мають жодного сенсу, оскільки кількість ліцензованих місць істотно перевищує щорічний набір студентів. Тому врахування середнього балу атестата під час вступу перетвориться на відбирання грошей у батьків.
Про це заявив керівник проекту журналу «Вісник ТІМО» Віктор Гудзинський.
На думку експерта, подібне нововведення міністра освіти Табачника – швидше не умисна дискредитація системи ЗНО, а спроба враховувати вимоги при відборі свого студента. «Але тільки це безглуздо за умови, що ВНЗ у нас 350 (у Франції — 71) і ліцензованих місць 860 тисяч при наборі, скажімо, 300 тисяч. За таких умов додатковий відбір не має сенсу. Якби охочих поступити було більше, ніж ліцензованих місць тоді потрібні були б якісь додаткові критерії відбору, щоб кожен ВНЗ міг відібрати свого студента. У нинішній ситуації все це може перетворитися виключно на відбирання грошей у батьків», — зауважив Гудзинський.
Крім того, нагадав експерт, правила, умови і програми прийому повинні оголошуватися на початку навчального року, щоб майбутній випускник знав, як йому готуватися. «У багатьох країнах світу заборонено вносити зміни до умов вступу до ВНЗ і до порядку проведення вступних тестів після початку навчального року. А у нас раптом вирішили сертифікати минулих років приймати нарівні з нинішніми. Це, можливо, непогано, але спотворить картину прийому, тому що правила мінялися», — додав Гудзинський.
Експерт також підкреслив, що дослідження наочно показало катастрофу інженерних наук в Україні. «На ці спеціальності приходять випадкові люди, котрі не вступили до інших ВНЗ. Нинішнього року ситуація буде ще гіршою, тому що зняті обмеження знизу. Грубо кажучи, можна буде приймати студентів взагалі з нульовою оцінкою. На сьогоднішній день ВНЗ мають 860 тисяч ліцензованих місць. Тих, що здають ЗНО буде трохи більше ніж 400 тисяч, а тих, що поступають — ще менше, — розповів Гудзинський. – Зрозуміло, що кожен, хто подає заяву до ВНЗ десь та знайде себе. Інженерні науки при цьому залишаються самим крайнім варіантом, на що потрібно негайно звернути найпильнішу увагу. Це катастрофа всього виробництва, промисловості, повний відрив системи навчання від замовника, роботодавця і т.п».
За матеріалами: Дзеркало тижня />