Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів перевірила всі клінічні лабораторії України.
Про це сьогодні повідомив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, сьогодні в Україні є 5778 медичних клінічних лабораторій. З 60 медичних лабораторій, які були оцінені пацієнтами, позитивні відгуки отримали лише 24 лабораторії державної та приватної форми власності.
З цієї кількості, як він наголосив, за результатами оцінок пацієнтів та експертів було відібрано 5 лабораторій, робота яких відповідає критеріям доступності, безпечності процедури та достовірності аналізу.
Керівник Українського Референт-центру клінічної лабораторної діагностики метрології Вікторія Яновська зазначила, що причинами тяжкого стану лабораторно-клінічної діагностики в Україні є не відсутність достатньої матеріальної бази, а відсутність професійних кадрів та нормативно-правового забезпечення.
“Мова не йде про матеріально-технічний стан галузі. МОЗ за останній час достатньо коштів використало для підтримки матеріально-технічної бази медичних лабораторій… Проблема полягає у підготовці спеціалістів лабораторної діагностики, в яких немає де і немає кому готувати. Відсутня нормативна база, яка б гарантувала порядок діяльності”, — зауважила експерт.
При цьому спеціалісти відмітили тенденції до покращення, оскільки, станом на сьогодні все більше лабораторій починають брати участь у національній програмі контролю якості лабораторних досліджень.
Крім того, Всеукраїнська рада ініціювала створення та впровадження незалежного контролю та моніторингу достовірності клінічної лабораторної діагностики в Україні й створення безкоштовної гарячої лінії для громадян, які мають сумніви та питання щодо достовірності лабораторних аналізів.
А.Йовик