Процедура митного оформлення експрес-відправлень потребує радикального спрощення.
Про це Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко заявив сьогодні під час наради за участі представників експрес-перевізників та керівництва митної служби, повідомили у прес-службі уряду.
Під час зустрічі йшлося про шляхи вирішення проблем, які перешкоджають роботі операторів міжнародного поштового зв’язку. Зокрема, через складне та суперечливе законодавство оперативно, день у день, оформлюється тільки 23% експрес-відправлень. Для оформлення навіть дрібних пакетів необхідно отримати велику кількість дозвільних документів, що нерідко призводить до затягування строку оформлення на три-десять днів і є неприпустимим в галузі експрес-відправлень. Митна служба України вже підготувала проекти необхідних рішень щодо звільнення від обов’язкового надання дозвільних документів для міжнародних експрес-відправлень, які не підлягають оподаткуванню та оформлення таких міжнародних експрес-відправлень консолідовано на підставі реєстру.
Сергій Тігіпко переконаний, що відповідні нормативні акти дерегулятивного плану необхідно ухвалити вже найближчим часом: «Поштові відправлення на суму менше ніж 200 євро і масою до 50 кг не повинні оподатковуватись і мають оформлюватися безперешкодно, в день прибуття». Крім того, Віце-прем’єр вважає, що необхідно відмовитися від тотальної перевірки всіх експрес-відправлень, оскільки міжнародною практикою встановлена вибіркова перевірка, коли відбувається огляд не більш ніж 5% відправлень. Радикальне спрощення процедури митного оформлення можливе тільки після ухвалення нової редакції Митного кодексу України, який вже більш, ніж два роки знаходиться без розгляду у Верховній Раді.
Сергій Тігіпко вважає, що одним із першочергових завдань є доопрацювання та прийняття Верховною Радою нової редакції Митного кодексу України, який радикально спростить митні процедури.