Визнання Конституційним судом нелегітимності останніх змін до закону про вибори Президента України може поставити у складне становище Вищий адміністративний суд України.
Таку думку заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера висловив сьогодні журналістам, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, у випадку спроби оскарження командою, яка програла вибори, результатів у Вищому суді на підставі визнання Конституційним судом незаконними останніх змін до закону України вже після 7 лютого, адміністративний суд опиниться перед непростою правовою колізією.
«Перед Вищим адміністративним судом України буде поставлене нелегке завдання — яким чином оцінювати дії комісій щодо встановлення результатів виборів за наявності подібного рішення Конституційного суду. Тут не можна виключати різних аспектів наслідків розгляду справ у Вищому адміністративному суді, але думаю, для юристів тут буде велике неоране поле діяльності», — наголосив А. Магера.
На його думку, за об’єктивних причин КСУ не встигне прийняти рішення в оцінці останніх змін до закону про вибори, але його оцінка принципово важлива для України. «Поява рішення Конституційного суду важлива в принципі. Ці вибори пройдуть — і закінчаться, але коли-небудь почнеться новий процес виборів Президента України, і тому в цьому питанні дуже важлива позиція КСУ про те, як в майбутньому застосовувати закон про вибори, зокрема в частині формування виборчих комісій», — сказав А. Магера.
Нагадаємо, БЮТ звернувся до Конституційного суду України з проханням дати оцінку змінам, внесеним до закону про вибори Президента від 3 лютого 2010 року.
А. Береза