Президент України Віктор Янукович виступив за розсекречення архівних матеріалів, що стосуються Голодомору 1932-33 років в Україні.
Про це йдеться в листі глави держави, який він надіслав діаспорському Українському конгресовому комітету Америки, передала прес-служба Президента.
"Коли мені кажуть, що я нібито заперечую Голодомор — я ініціюю розсекречення архівних матеріалів, які стосуються періоду Голодомору, і передачу їх також в Інститут національної пам’яті, де історикам можна буде об’єктивно і з повним доступом їх вивчати", — запевнив глава української держави.
Він також відзначив, що припинив тиск Служби безпеки на співробітників львівського музею "Тюрма на Лонцького", створеного в пам’ять про жертв політичних репресій. "На слова я завжди реагував діями. І коли мені кажуть про те, що в країні начебто СБУ переслідує істориків з музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, я даю доручення Кабінету міністрів про негайну передачу цього музею з СБУ в Інститут національної пам’яті. І доручаю передбачити в бюджеті на наступний рік фінансування цього музею уже в системі Інституту національної пам’яті", — наголосив Янукович.
Нагадаємо, 27 квітня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі Янукович виступив проти визначення Голодомору геноцидом українського народу та назвав його спільною трагедією держав, що входили до СРСР, наслідком злочинів сталінського режиму. Такі слова Президента були оскаржені в українському суді громадянином Володимиром Волосюком, членом "Народного руху".
Незабаром після обрання Президентом В. Януковича, з його офіційного сайту зник розділ про Голодомор, проте нещодавно він знову з’явився на офіційному Інтернет-представництві глави держави.