ГолосUA
17:12 28/04/2011

Янукович хоче, щоб економіки України та Азербайджану взаємодоповнювали одна одну

Співробітництво України та Азербайджану направлене на те, щоби економіки цих країн взаємодоповнювали одна одну. Про це сказав Президент України Віктор Янукович під час спільної прес-конференції зі своїм азербайджанським колегою, повідомила прес-служба українського глави держави.

“В цілому наше співробітництво направлене на те, щоб економіки України та Азербайджану взаємодоповнювали одна одну і забезпечували ту конкурентноздатність своїх традиційних напрямків, які є у наших країн”, — сказав В. Янукович.

Він відзначив, що Україна експортує в Азербайджан дуже широкий спектр продукції. В основному йдеться про продукцію із високим рівнем доданої вартості, такої, як машинобудівна, електротехнічна. "Це продукція тих галузей економіки, якими Україна традиційно була десятиліттями поєднана з Азербайджаном”, — зазначив В. Янукович.

“Але сьогодні ми говоримо, що частину цієї продукції можна випускати в Азербайджані”, — додав Президент, відзначивши, що це питання вже обговорювалося.

"В подальшому ми дотримуватимемося цієї стратегії. Тобто, частину спільних підприємств створюватимемо на території Азербайджану, щоб у перспективі можна було цю техніку обслуговувати та виробляти частково з використанням азербайджанських комплектуючих”, — підкреслив він.

На думку В. Януковича, є, зокрема, сенс обговорити питання виробництва сільгосптехніки, автомобілів різних марок, які випускаються в Україні. “Ми можемо їх збирати тут, і це буде цікаво не лише для Азербайджану, а й для всього Каспійського регіону”, — зауважив Президент.

“Довіра, дружнє взаєморозуміння, які покладені в основу наших відносин, будуть певною мірою визначати швидкісний режим виконання тих рішень, які ми намітили на ближчий час. Я вважаю, у нас є перспектива тільки збільшувати швидкість. Сьогодні вона оптимальна, комфортна для наших взаємин”, — переконаний В. Янукович.

Зі свого боку президент Азербайджану, говорячи про співпрацю наших держав, окремо відзначив перспективи її розвитку у військово-технічній та аерокосмічній сферах. Він також бачить гарні перспективи для співробітництва у сфері виробництва сільськогосподарської та переробної техніки. “Є великі перспективи. Ми думаємо над створенням спільних підприємств та розширенням номенклатури наших і експорту, і імпорту”, — сказав Ільхам Алієв.

Читайте также по теме