ГолосUA
09:31 30/06/2010

Янукович хоче співпрацювати зі Шрі-Ланкою

Під головуванням Президента України Віктора Януковича та Президента Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка Махінді Раджапакси відбуваються українсько–шрі-ланкійські переговори у розширеному складі.

Про це повідомили у прес-службі Президента.

«Україна приділяє велику увагу розвиткові двосторонніх торговельно-економічних відносин із Шрі-Ланкою. Вважаю, що нинішній рівень торговельно-економічної співпраці між нашими країнами не повною мірою відповідає реальним потенційним можливостям двох держав», – сказав на початку перемовин Президент України.

Віктор Янукович відзначив, що у ході сьогоднішньої двосторонньої зустрічі зі шрі-ланкійським колегою сторони дійшли згоди щодо необхідності найбільш ефективної реалізації наших можливостей шляхом розширення товарної номенклатури, поступової лібералізації торговельного режиму, взаємного заохочення інвестицій, створення спільних підприємств, нарощування прямих контактів між діловими колами двох країн.

«З метою координації роботи різних міністерств і відомств на цьому напрямі необхідно створити Спільну українсько-шрі-ланкійську комісію з торговельно-економічного співробітництва», – сказав В. Янукович. Він запропонував доручити відповідним органам вжити заходів для якнайшвидшого створення зазначеної комісії.

«Україна готова спрямувати свої зусилля на реалізацію масштабних економічних проектів на території Шрі-Ланки, зокрема з реконструкції, відновлення економічної і промислової інфраструктури країни», – також відзначив Президент.

Глава держави, зокрема, зауважив, що Україна має достатній досвід, потенціал і можливості для будівництва на території Шрі-Ланки доріг, мостів, тунелів, промислових об’єктів, зрошувальних і водопостачальних систем, об’єктів енергетики, різних промислових підприємств, видобутку корисних копалин.

«Ми також готові збільшити постачання до Шрі-Ланки української продукції сільськогосподарської галузі; машино-та суднобудування, хімічної і харчової промисловості, а також будівельних матеріалів, металопродукції, вантажних автомобілів тощо», – додав Глава держави.

Зважаючи на значну зацікавленість українських і шрі-ланкійських підприємств і компаній в інтенсифікації співпраці зі своїми бізнес-партнерами, Президент також висловився за доцільність створення під патронатом торговельно-промислових палат двох країн українсько-шрі-ланкійської Ділової ради.

«Одним із пріоритетних напрямів українсько-шрі-ланкійського економічного співробітництва може бути встановлення взаємовигідних контактів в енергетичній сфері», – зазначив він.

За словами Президента, українські підприємства і компанії готові, зокрема, взяти активну участь у розробці і експлуатації одного з блоків нафтового родовища «Маннар», будівництві тепло- і гідроелектростанцій, постачанні до Шрі-Ланки енергетичного устаткування, у тому числі – у сфері альтернативної енергетики (зокрема сонячних батарей).

У цьому контексті Президент запропонував доручити керівникам міністерств і відомств, відповідальним за енергетичну сферу, організувати найближчим часом проведення двосторонніх переговорів на експертному рівні з метою визначення конкретних напрямів і проектів, які можуть бути спільно реалізовані у сфері енергетики.

На думку Глави держави, окремою сферою нашої плідної співпраці може бути рибальство. «Зокрема, українська сторона готова до реалізації проектів по вилову риби в економічній зоні Шрі-Ланки, а також постачання шрі-ланкійському флоту риболовецьких траулерів і рефрижераторів», – сказав він.

Враховуючи величезний туристичний потенціал України і Шрі-Ланки, Президент відзначив важливість поглиблення двосторонньої співпраці в цій сфері. Зокрема, зазначив Віктор Янукович, українські компанії готові взяти участь у реалізації взаємовигідних проектів з розвитку туристичної інфраструктури Шрі-Ланки.

«У цьому зв’язку пропоную доручити нашим керівникам міністерств, які займаються питаннями туризму, здійснити найближчим часом обмін візитами з метою визначення конкретних загальних проектів і напрямів співпраці в цій сфері», – сказав В. Янукович.

«Переконаний, що динамічнішому розвитку наших контактів у цій сфері сприятиме відповідна договірно-правова база», – наголосив Глава держави.

На жаль, зазначив Президент, нашим делегаціям не вдалося завершити підготовку до підписання під час офіційного візиту Президента Шрі-Ланки в Україну міжурядової Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій. «Сподіваюся, що найближчим часом сторони зможуть узгодити та підписати цей важливий для розвитку економічних взаємин між нашими державами документ», – сказав він.

Говорячи про військово-технічну співпрацю між нашими країнами, Президент зазначив: Україна вітає проголошену його шрі-ланкійським колегою концепцію поступової модернізації наявних у армії Шрі-Ланки видів озброєння та військової техніки.

“Ми зацікавлені в продовженні та розвитку співробітництва зі Шрі-Ланкою у сфері удосконалення її оборонного потенціалу та можливостей Збройних Сил”, — сказав В. Янукович.

У зв’язку з цим він запропонував доручити відповідним відомствам наших країн вже в найближчий час провести консультації для опрацювання конкретних питань в цьому напрямку.

“Впевнений, що активізація контактів між спецекспортерами наших країн знайде своє втілення в конкретних взаємовигідних проектах”, — сказав він.

Ми вважаємо, що на сьогодні склалися сприятливі умови для ефективного розвитку військово-технічного співробітництва зі Шрі-Ланкою, також зауважив Президент, підкресливши, що Україна має потужний військово-промисловий комплекс.

Президент зауважив, що значна кількість наявних в Україні озброєнь відповідає сучасним вимогам. Їх надійність та ефективність перевірені попередніми роками експлуатації не лише у ЗСУ, але й в інших країнах, з якими наша держава підтримує и розвиває військово-технічне співробітництво.

“Українська сторона готова до обговорення конкретних пропозицій відносно співробітництва в цій галузі на взаємовигідних умовах та з урахуванням своїх міжнародних зобов’язань”, — наголосив він.

“Сподіваюся, що результати українсько — шрі-ланкійських переговорів та підписання у Києві важливих міжурядових Угод сприятимуть суттєвому розширенню співробітництва між нашими державами у військово-технічній сфері”, — резюмував В. Янукович.

“Пропоную доручити профільним відомствам провести двосторонні експертні консультації з метою конкретизації спільних проектів та узгодження механізму їх реалізації на взаємовигідних основах”, — сказав Президент.  

Глава держави окремо відзначив зацікавленість української сторони в активному розвитку культурно-гуманітарної співпраці між двома державами.

“В Україні існує інтерес до культури, традицій та історії шрі-ланкійського народу. Ми також готові почати роботу з метою ширшого ознайомлення шрі-ланкійського суспільства з культурними надбаннями, традиціями та історією українського народу”, — сказав він.

У цьому зв’язку В. Янукович запропонував доручити нашим профільним відомствам організувати проведення в 2011–2012 роках Днів культури України у Шрі-Ланці та Шрі-Ланки — в Україні відповідно.

Україна також зацікавлена у розвитку співробітництва в сфері освіти зі Шрі-Ланкою, сказав Президент. За його словами, українська сторона готова запропонувати широкий перелік спеціальностей для підготовки фахівців, в яких на сьогодні існує потреба у Шрі-Ланці.

“Переконаний, що підписання двосторонньої Угоди про співпрацю в сфері освіти сприятиме подальшому динамічному розвитку рівноправних і взаємовигідних відносин між Україною і Шрі-Ланкою у цій галузі. Пропоную доручити профільним органам наших країн вивчити це питання і внести відповідні пропозиції”, — сказав Глава держави.

Говорячи про співпрацю в рамках ООН, Президент нагадав, що Україна висунула свою кандидатуру на виборах до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2016–2017 років, які відбудуться в ході 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в жовтні 2015 року в Нью-Йорку.

“У цьому зв’язку ми були б вдячні за підтримку кандидатури України до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН з боку Шрі-Ланки”, — сказав він.

 

Читайте также по теме