Україна може зіграти стабілізуючу роль в Кот-д'Івуарі, направивши туди миротворчий контингент.
Таку думку висловив Президент України Віктор Янукович сьогодні під час засідання Ради національної безпеки і оборони України, передала прес-служба глави держави.
Він нагадав, що 19 січня 2011 року Рада національної безпеки ООН ухвалила резолюцію про розширення миротворчої операції в Кот-д’Івуарі.
«Таким чином, питання про розбіжності між певними країнами щодо способів подолання кризи в цій країні остаточно вичерпано», — зазначив Президент.
Він повідомив також, що до України звернувся особисто Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун з проханням посилити підтримку України в миротворчій операції в цій країні. При цьому генсек підкреслив, що ООН високо оцінює вклад України у забезпечення глобального миру та безпеки через участь в миротворчих операціях.
Глава держави також окреслив непросту ситуацію, яка на сьогодні склалась в Кот-д’Івуарі, особливо після президентських виборів, і яку це містить загрозу дестабілізація ситуації в країнах Західної Африки.
Він підкреслив, що сьогодні ООН вживає всіх можливих заходів зі стабілізації ситуації в Кот-д’Івуарі. Зокрема, було прийнято рішення збільшити миротворчий контингент в країні ще на 2 тис. військовослужбовців.
Також в резолюції ООН передбачається продовження виконання функцій двома військово-транспортними гелікоптерами Мі-8 МТ з екіпажами та перебазування на тимчасовій основі трьох бойових ударних українських вертольотів Мі-24 з екіпажами, які сьогодні знаходяться в Ліберії.
«Справа в тому, що інших бойових вертольотів в тому регіоні, крім наших, немає», — підкреслив В. Янукович.
Він зауважив, що, як Президент України, виходить з такого: резолюція Радбезу ООН має найвищу легітимність і є обов’язковою для виконання всіма країнами-членами ООН. Також глава держави підкреслив, що Україна – миротворча держава і це визнано світом.
За його словами, участь нашого контингенту дасть можливість підтримувати їх бойову форму, а також надасть серйозний досвід.
На думку В. Януковича, участь України в миротворчій операції дасть змогу підвищити і економічне співробітництво в цьому африканському регіоні.
Виходячи з цього, зазначив він, рішення направити миротворчий контингент буде відповідати національним інтересам України.
Водночас, Президент зауважив, що потрібно враховувати і побоювання деяких політиків про те, що ситуація в Кот-д’Івуарі може загостритись в будь-який момент, і українські військові можуть стати безпосередніми учасниками конфлікту.
«Така думка також є, і ми повинні це враховувати», — наголосив глава держава, запропонувавши членам РНБО продумати додаткові заходи з посилення безпеки для українського контингенту, якщо рішення про їх направлення буде ухвалено.