size="4">Комітет з парламентського співробітництва між Україною та ЄС за підсумками останнього засідання поширив рекомендації, серед яких продовження реформ в Україні із залученням європейських експертів.
size="4">Зокрема, представники комітету з парламентського співробітництва звертаються до української влади, аби процес підготовки нового закону про вибори не поновлювався, а депутати таки розглянули зміни до виборчого законодавства, які були розроблені спільно з Венеціанською комісією.
size="4">Також комітет наголосив на ролі опозиції у забезпеченні системи стримувань та противаг у роботі влади, закликаючи її до більш активної діяльності. Йдеться і про пропозицію реформувати регіональні та місцеві органи влади з метою децентралізації.
size="4">Крім того, комітет закликав всі держави-члени ЄС забезпечити виконання угоди про спрощення оформлення віз для українців, мінімізувати застосування будь-яких інших стягнень за оформлення віз та надалі покращувати адміністративні процедури.
size="4">За словами прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давида Стуліка, ці рекомендації – думка демократично обраних представників і Євросоюзу, і України, тому європейські інституції та українські установи мають зробити певні висновки.
size="4">За словами Стуліка, ймовірно, що рекомендації можуть бути відображені і в резолюції Європарламенту по Україні. «Тут безпосереднього зв’язку немає, але депутати Європарламенту, які входять до цього спільного комітету, є спеціалістами з розвитку відносин України та ЄС. І вони, маючи таку експертизу, будуть формувати думку депутатів Європаламенту».
Читайте также по теме