ГолосUA
17:35 26/02/2010

Європарламент не мав право давати розпорядження Україні стосовно статусу Бандери

Європарламент не має права давати Україні розпорядження щодо зміни статусу Степана Бандери, оскільки Україна не є членом Євросоюзу.

Таку думку висловив президент Центру європейських і трансатлантичних студій, політолог-міжнародник Олексій Коломієць в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.

«Виходячи з політичної точки зору, Європарламент мав таке право, з юридичної точки зору — доволі сумнівно. Але мені здається, що навряд чи Європарламент для країни-«не члена Євросоюзу» може давати такі рекомендації. І тут ситуація межує із втручанням у зовнішні справи України», — наголосив політолог.

Він зауважив, що не розуміє, чому Європарламент проголосував за це формулювання з подачі євродепутатів від Польщі. «Можливо, сам текст не був проглянутий достатньо серйозно. А ще треба проглянути список польських депутатів, які голосували за цю рекомендацію. Якщо вони всі, то це дуже серйозно для українсько-польських відносин. Я вважаю, це дуже політично небезпечно зроблено» ,- зауважив О. Коломієць.

На думку політолога, це дуже серйозний виклик, який буде мати дуже суттєві наслідки для України, особливо для тих областей, які межують з Польщею. «Це удар по Ющенку однозначно, по його поглядах… Буде дуже багато залежати від візиту Януковича до Варшави, як він підготується. Це питання однозначно буде порушено, воно не може не бути порушено. І воно може вплинути як на двосторонні відносини, так і у більш широкому контексті», — підкреслив він.

Відповідаючи на запитання, як, на його думку, реагуватиме нове керівництво України на таку рекомендацію, Коломієць підкреслив: «Янукович, на жаль, не сприймає взагалі світоглядно… Я думаю, з його боку буде максимальний прагматизм, тобто він спробує максимально не піднімати це питання, щоб не стати на дуже слизьку історичну дорогу, де він абсолютно не є спеціалістом. Як він вийде з цієї ситуації, важко дуже збагнути».

Стурбованість, на його думку, також викликає візит Віктора Януковича до Брюсселя, який має відбутися 1 березня. «Це візит високої формальності, високої політики, але чи є сенс робити такі непідготовлені візити і повертатись фактично з порожніми руками? І він повернеться звідти з порожніми руками. Ті три речі, які було продекларовано, — асоційована угода, візова політика і енергетичне питання — такі речі повинні готуватись мінімум місяць, при чому цілодобово», — підсумував О. Коломієць.

А. Штепура

 

Читайте также по теме