Європейці побоюються погіршення ситуації на ринку праці, при цьому найбільш оптимістичні настрої спостерігаються у жителів Скандинавії, а самими песимістичними стали жителі прибалтійських країн.
Про це свідчать результати проведеного опитування Eurobarometer.
Згідно з підсумками опитування, 61 відсоток жителів з 27 держав Європейського союзу і країн-кандидатів на вступ в ЄС вважають, що економічна криза ще не повною мірою позначилася на ринку праці.
Близько 28 відсотків опитаних вважають, що гірше вже позаду.
За словами аналітиків, настільки песимістичний настрій європейців може виразитися в тому, що вони будуть менш охоче витрачати гроші і тим самим відстрочувати вихід з найсерйознішої після закінчення Другої світової війни економічної кризи.
"Ясна річ, що європейці стурбовані впливом кризи на їх роботу і сім’ї", — говориться в заяві єврокомісара з питань праці і зайнятості Володимира Шпідли.
У прибалтійських країнах, які сильніше за інші постраждалих від економічної турбулентності, переважають найпесимістичніші настрої — 82 відсотки латвійців, 76 відсотків естонців і 74 відсотки литовців очікують, що в країнах будуть звільнення.
У Швеції і Данії 52 відсотки і 58 відсотків жителів відповідно вважають, що гірше вже позаду. У першому кварталі економіка єврозони скоротилася на 2,5 відсотка в квартальному численні. /> За матеріалами Рейтерс