По завершенні урочистої церемонії підняття Державного Прапора України, міністр оборони України Михайло Єжель за дорученням Президента України провів церемонію нагородження та вручення адміральських погон.
Про це повідомила прес-служба Міноборони.
Зокрема за особливі заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, охорони конституційних прав і свобод людини, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового і службового обов’язку, та з нагоди 19-ї річниці незалежності України він вручив орден “За мужність” ІІІ-го ступеня начальнику повітряно-вогневої і тактичної підготовки – старшому інспектору-льотчику відділу авіації повітряного командування “Центр” Повітряних Сил ЗС України підполковнику Олександру Нічіпоруку.
Орден княгині Ольги ІІІ-го ступеня глава вітчизняного оборонного відомства вручив лікарю-хірургу відділення невідкладної хірургії Головного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” працівнику ЗС України Ганні Легедзі.
Також Міністр оборони України вручив адміральські погони командувачу Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адміралу Віктору Максимову.
У Міноборони пояснили, що високої державної нагороди підполковник Олександр Нічіпорук був удостоєний за високий професіоналізм, грамотні, виважені та холоднокровні дії під час авіаційного інциденту, коли в умовах, пов’язаних із ризиком для життя, виявив мужність і героїзм при рятуванні члена екіпажу та літака. Наприкінці травня цього року при виконанні польотів за планом льотно-методичного збору на аеродромі у Миколаївській області в повітрі на модернізованому літаку Л-39М1, який пілотував підполковник Олександр Нічіпорук, вдень у складних метеоумовах відмовив двигун. Підполковник Олександр Нічіпорук миттєво прийняв єдине правильно у цьому випадку рішення – використовуючи надлишок швидкості набрав висоту 3600 метрів і почав вихід на аеродром зі зниженням на швидкості 300 кілометрів на годину.
Ситуація ускладнювалася восьмибальною хмарністю і у разі не виявлення посадкової смуги аеродрому відхід на друге коло був би неможливий. При будь-яких помилках у розрахунках при заході на посадку екіпаж повинен був би катапультуватися, а літак міг при цьому впасти у густонаселеному районі. Не дивлячись на всі ці обставини, він виявив “прогалини” у хмарах і зміг посадити літак на аеродром базування.
Свій цивільний подвиг здійснила й лікар-хірург Ганна Легедза. За останні 23 роки Ганна Степанівна пролікувала з позитивним ефектом понад 30 000 хірургічних хворих. Особисто виконала понад 10 тисяч різноманітних за своєю специфікою операцій в області абдомінальної хірургії. Вона активно бере участь у впровадженні нових методів діагностики та лікування хірургічних хвороб органів черевної порожнини. Ганна Легедза опублікувала більше 15 наукових статей.