ГолосUA
12:42 01/08/2010

ЮНЕСКО вніс до Списку всесвітньої спадщини три нових об’єкти

ЮНЕСКО вніс до Списку всесвітньої спадщини три нових об’єкти

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включив до Списку всесвітньої спадщини три нові об`єкти.

Про це повідомили у прес-службі представництва ЮНЕСКО в Україні.

Зокрема, Комітет всесвітньої спадщини на своїй 34-й сесії вніс до списку два нові об`єкти: об`єкт природної спадщини — Високогір`я у центральній частині Шрі-Ланки, а також змішаний об`єкт (природна і культурна спадщина) — Національний морський парк «Папаханаумокуакеа» у Сполучених Штатах Америки.

У повідомленні наголошується, що Високогір`я Шрі-Ланки включає у себе охоронну зону Списів Вайлдернесс, національний парк Хортон Плейнс і заповідний ліс Кнаклс. Ці гірські ліси на висоті до 2,5 тис. метрів над рівнем моря є середовищем проживання незвичайної за своєю різноманітністю флори і фауни, включаючи кілька видів, що перебувають під загрозою зникнення.

Національний морський парк «Папаханаумокуакеа» — це велика та ізольована група невеликих низинних островів і атолів, оточених океаном і розкиданих в радіусі майже 250 км на північний захід від головного архіпелагу Гавайських островів, протяжністю близько 1931 км. Для корінних мешканців Гаваїв цей об`єкт має космологічне значення як втілення концепції спорідненості між людиною і світом природи, колиски життя і притулку людських душ після смерті.

Також Комітет всесвітньої спадщини включив до Списку культурної спадщини Охоронну зону Нгоронгоро у Танзанії. Комітет ухвалив це рішення у зв`язку з винятковими свідоцтвами еволюції людини на території цього об`єкту, який охоплює значну частину суші від Національного парку Серенгеті на північному заході Танзанії до східного краю Великої рифтової долини. Охоронна зона Нгоронгоро також включає Кратер Нгоронгоро, який є найбільшим кратером у світі, і ущелину Олдувай — одну з найважливіших доісторичних місцевостей, де антропологи Луїс і Мері Лікі зробили значну частину своїх найбільших відкриттів. Ця територія також має глобальне значення для збереження біорізноманітності і була вперше включена до Списку всесвітньої спадщини як природний об`єкт у 1979 році.

Крім того, Комітет всесвітньої спадщини заніс низку об`єктів до Списку всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою. Цей список поповнили Поховання королів Буганді в Касубі (Уганда), кафедральний собор Баграті і монастир Гелаті (Грузія), Національний парк Еверглейдc (США), тропічні ліси Атсинанана (Мадагаскар).

Водночас з цього списку комітет виключив Галапагоські острови (Еквадор).

 За матеріалами: УНІАН

Читайте также по теме