З юридичної точки зору є декілька можливостей для призначення чергової дати виборів Президента України.
Таку думку в ефірі «Свободи слова» на ICTV висловив перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук.
За його словами, «дата може бути якою завгодно, навіть знову 25 жовтня, якщо парламент так вирішить, а Конституційний суд не оскаржить».
«Принаймні, я бачу три варіанти нової дати, — зазначив юрист. — Окрім 25 жовтня, яке було добре обґрунтоване, можна говорити як мінімум про два інші варіанти. Має право на життя дата останньої неділі січня, яку запропонував КС, якщо вважати її датою, що визначає п’ятирічний термін президентства Ющенка» (17 січня — ГолосUA).
Третьою можливою датою виборів глави держави Є. Корнійчук назвав запропоноване Геннадієм Москалем 22 листопада.
«Імперативною нормою Конституції є термін повноважень Президента рівно у 5 років з дня його інаугурації, і не місяцем більше або менше. Отже для того, щоб новий Президент вступив на посаду в цю дату, потрібно відрахувати кілька місяців на перший-другий тур виборів, підрахунок голосів , оприлюднення результатів і час інаугурації нової глави держави. Таким чином ми виходимо приблизно на дату 22 листопада, як і казав Геннадій Москаль», — зауважив він.
Таку розбіжність в трактуванні положень Конституції стосовно виборів глави держави юрист пояснив «недолугістю» головного документу країни. Водночас він підкреслив, що внести зміни до Конституції до президентських виборів неможливо.
Окрім цього юрист зазначив, що недосконалості Конституції стосуються і народних депутатів, оскільки закон про вибори парламенту не співпадає з сьогоднішньою Конституцією.
«У ньому визначені різні терміни. Тому ми ще зустрінемось із зверненням до КС стосовно тлумачень щодо наступних виборів народних депутатів. Якщо вони будуть черговим», — зазначив юрист. />
А. Береза