Україна та Молдова мають активізувати двосторонню співпрацю на всіх рівнях .
Про це заявив сьогодні в Кишиневі Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі з в.о. Президента Молдови Міхаєм Гімпу.
«Ми зацікавлені в активізації політичного діалогу на всіх рівнях і готові до співпраці з молдовською стороною з усього спектру двосторонніх відносин», — сказав Президент України.
Під час переговорів Віктор Ющенко наголосив: Україна розраховує, що нове керівництво Молдови продемонструє практичну готовність до врегулювання існуючих проблемних питань у двосторонніх відносинах.
Президент України наголосив на важливості завершення договірно-правового оформлення українсько-молдовського державного кордону по всій його протяжності включно з проведенням демаркаційних робіт на придністровській ділянці.
Глава української держави відзначив, що Україна зацікавлена у якнайшвидшому розв’язанні придністровської проблеми на основі дотримання принципів суверенітету та територіальної цілісності Молдови. Віктор Ющенко нагадав, що позиція України відображена у Плані врегулювання придністровського конфлікту. Ініціатива була запропонована Президентом України у 2005 році і не втратила своєї актуальності дотепер. На думку Віктора Ющенка, цей документ може стати основою «дорожньої карти», яка буде розроблена у процесі переговорів з урегулювання ситуації в Придністров’ї. За його словами, переговорний процес з цього питання необхідно відновити у форматі «5+2».
Віктор Ющенко та Міхай Гімпу відзначили, що дві країни мають спільну мету – інтеграцію до Європейського Союзу. У цьому контексті Президент України висловив зацікавленість української сторони в активізації співпраці з Молдовою у цій сфері, зокрема, в рамках ініціативи «Східне партнерство», та засвідчив готовність до обміну досвідом у проведенні євроінтеграційної політики.
У розмові з молдовським колегою Віктор Ющенко також виступив з ініціативою проведення економічного форуму за участі українських та молдовських бізнесменів.
Окремо під час зустрічі було обговорено співпрацю в культурній та гуманітарній сфері. Насамперед, йшлося про забезпечення прав національних меншин. Віктор Ющенко звернув особливу увагу на важливість забезпечення належних умов для вивчення української мови в місцях компактного проживання етнічних українців та висловив сподівання на поглиблення співробітництва в цій проблематиці.