Працівники Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю та Головного слідчого управління МВС України викрили ювелірів-контрабандистів, які щорічно в підпільних цехах виробляли більше 3 тонн золота.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства внутрішніх справ України.
За повідомленням, тіньовики розпочали свій бізнес ще наприкінці 90-х. Два споріднених київських ТОВ, що спеціалізувалися на ювелірній справі, під прикриттям мережі легальних підприємств почали масштабний бізнес з незаконного виготовлення ювелірних виробів, підробки пробірних клейм відомих українських виробників (ювелірних заводів міст Києва, Львова, Одеси) з подальшим контрабандним збутом продукції за кордон, а також оптовим покупцям на території України.
“Орудували тіньовики за стандартною схемою, використовуючи увесь арсенал підпільного виробництва. Скуповували лом та сировину, які далі оброблялися на орендованих квартирах із залученням «лівих» бригад. Зокрема на роботу запросили й колишніх працівників відомих ювелірних підприємств. Загалом у майстернях працювало понад 130 спеціалістів”, — розповіли в МВС.
Як зазначалося в повідомленні, бізнес мав офіційну вивіску-ширму. Фірми навіть входили до першої п’ятірки легальних виробників ювелірної продукції. Але користуючись ситуацією у законодавчій сфері, коли контроль держави над подібними підприємствами був суттєво обмежений, ділки декларували державі лише …1% від реальних обсягів виробництва. Решта продукції отримувала підроблені клейма та відправлялася у «тінь». За попередніми підрахунками, підпільні цехи обробляли на рік лише золота — близько трьох тон! А ще у асортименті тіньовиків були широко представлені дорогоцінні та напівдорогоцінні каміння.
Аби викрити усю схему нелегального бізнесу, знадобилося більше півтора року.
Під час обшуку у підприємствах було оглянуто виробничі та офісні приміщення загальною площею близько 2 тис. кв.м., вилучено 24 підроблені державні пробірні клейма, а саме: 22 – зразку Радянського Союзу, що вже давно заборонені до обігу, 1 — Київського ювелірного заводу, 1 — Одеського ювелірного заводу, 1 — Центрального казенного підприємства (Пробірної служби України), а також 56 виробничих штампів ювелірних підприємств України.
Крім того, у ході обшуку були вилучені ювелірні вироби із бірками ВАТ «Українські ювеліри» та пробірним клеймом радянського зразку. Всього вилучено близько 300 кг ювелірних виробів та дорогоцінних металів, а також грошових коштів у сумі близько 2 млн. доларів США. />