Якщо буде проведена Пенсійна реформа, до 2015 року Україна не буде фінансувати пенсійні видатки з бюджету.
Про це повідомив директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер, передала прес-служба уряду.
Він нагадав, що уряд підготував законодавчі пропозиції, що передбачають поступове збільшення віку виходу на пенсію для жінок — від 55 до 60 років, на 6 місяців кожного року, збільшення стажу, необхідного для отримання мінімальної пенсії (на 10 років), здійснення початкових кроків на шляху до узгодження спеціальних пенсійних схем із загальною системою.
“Починаючи з 2012 року запропоновані урядом заходи дадуть можливість щорічно заощаджувати пенсійні видатки на суму близько 1.5% від ВВП. А до 2015 року взагалі зникне потреба бюджетного фінансування дефіциту Пенсійного фонду”, — сказав він.
М. Райзер категорично відкинув припущення, що запропонована реформа покладає надто важкий соціальний тягар на населення. “Це не так. У багатьох країнах Європи під тиском демографічних і фіскальних проблем уряди змушені були провести пенсійні реформи. Запропонована Україною реформа є однією з найбільш соціально збалансованих у регіоні. Жінки, яких вона безпосередньо зачіпає, отримають під час перехідного періоду добавку до пенсії, а працівники бюджетного сектору також одержать додаткову компенсацію. Крім того, реформа проводитиметься вельми поступово: процес підвищення віку виходу на пенсію завершиться лише через 10 років, і розпочинати його слід уже зараз”, — пояснив директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові.