З лютого у Львові у рамках Програми розвитку ООН запрацює Агенція з працевлаштування інвалідів. Агенція не просто шукатиме роботу для людей з обмеженими можливостями, але й надаватиме юридичний та психологічний супровід.
У Львові минулоріч кількість вакансій для неповносправних осіб практично удвічі перевищувала кількість звернень, така тенденція зберігається і цього року, повідомив керівник міського центру зайнятості Олег Рісний. Проблема в тому, що запропоновані роботодавцями місця не відповідають можливостям інваліда, особливо якщо йдеться про важку форму інвалідності. Нерідко роботодавець просто не може знайти інваліда з відповідними знаннями на запропоноване робоче місце, особливо міжнародні компанії, каже голова Товариства "Зелений хрест" Олександр Волошинський.
Ці приклади доводять, що між роботодавцем та інвалідом бракує структури, яка б налагоджувала ці контакти, саме для цього і створено Агенцію з працевлаштування людей з обмеженими можливостями, додав Волошинський. Окрім пошуку відповідного робочого місця, працівники агенції надаватимуть юридичні та психологічні консультації інвалідам, які часто відмовляються від роботи, боячись втратити пенсію, пояснюють експерти. Окрім цього, при Агенції працюватимуть два десятки супроводжуючих осіб, які допомагатимуть неповносправному проходити співбесіду з роботодавцем та адаптуватися на новому робочому місці.
На шляху до працевлаштування в інвалідів справді виникає більше проблем, аніж просто пошук робочого місця, каже голова регіонального відділення Фонду "Реабілітації інвалідів" Ярослав Грибальський: "Може, ця агенція має взяти на себе вирішення конфліктних ситуацій, організувати громадський супровід, припильнувати інваліда, щоб він отримав реальний шанс працевлаштуватися, не втративши при цьому пенсію". Семінари-консультації буде організовано не лише для інвалідів, але й для роботодавців, які часто мають упереджене ставлення про роботу неповносправних. Причому вестимуть такі семінари самі люди з з обмеженими можливостями.
За матеріалами: Німецька хвиля