Останні заяви представників парламентських політичних сил про відкликання своїх представників зі складу коаліції вкотре засвідчили, що з парламентською коаліцією не все гаразд не лише з точки зору можливості ухвалення необхідних для країни рішень, а й навіть з точки зору її формального існування. На цьому наголосив заступник глави Секретаріату Президента України — представник Президента України у Верховній Раді України Ігор Попов, — передала прес-служба Президента.
«19 вересня 2008 року Конституційний суд чітко визначив, що коаліцією депутатських фракцій є об’єднання фракцій парламенту, до складу яких входить не менше 226 депутатів. Таким чином вихід депутатів УНП – ще одне свідчення того, що сьогодні коаліції немає. Відповідно, не можуть вчинятися дії від імені коаліції як суб’єкта процесу».
Як зазначив І.Попов, у зв’язку з цим не можуть не викликати здивування заяви представників пропрем’єрської фракції щодо того, що вихід чи невихід депутатів зі складу коаліції ніяк не позначиться на ухваленні тих чи інших рішень, оскільки зараз це питання політичних, а не коаліційних домовленостей.
«Це може означати лише одне. Уряд не має підтримки з боку нинішньої коаліції і під час ухвалення принципових рішень у Верховній Раді України розраховує на підтримку представників нинішньої так званої опозиції.
У такому разі, принципові і чесні політики про подібні обставини мають прямо сказати громадянам та своїм виборцям: представники ПР та БЮТ у Верховній Раді домовились з ключових питань голосувати спільно. А не замилювати людям очі заявами про змови чи плани Банкової, намагаючись за цими гучними заявами приховати фактичну відсутність дієздатної коаліції.
Ця ситуація дуже схожа на черговий великий обман виборців та їх вибору. Сьогодні, як і в 2007 році, всупереч результатам волевиявлення людей під час парламентських виборів, політичні сили намагаються сформувати неформальну більшість і за її допомогою ухвалювати рішення в інтересах спонсорів цього об’єднання», — підкреслив Ігор Попов.
Вочевидь, принципові політики та політичні сили націонал-демократичного спрямування не бажають бути ширмою для «протиприродних об’єднань» та намагань нав’язати суспільству міф про єдиного демократичного кандидата одного з ініціаторів цього об’єднання.
«Ми застерігаємо політичні сили від помилок зразка 2007 року. Президент України Віктор Ющенко був і залишається гарантом прав і свобод громадян, зокрема і їхнього природного права формувати на виборах владу у цій країні.
Влада має формуватись за результатами виборів та у відповідності з отриманим від громадян мандатом, а не у результаті закулісних політичних домовленостей, якими сьогодні БЮТ та ПР намагається замінити закон», — наголосив заступник глави президентського Секретаріату.