З початку 2009-го року працівниками гірських пошуково-рятувальних пунктів області в Карпатах було здійснено більше тридцяти виїздів в гори для надання допомоги близько сотні туристам.
Ця цифра втричі перевищує статистику врятованих за аналогічний період минулого року і свідчить про збільшення кількості неорганізованих мандрівників карпатськими схилами.
Як свідчать факти, більшість туристів під час подорожі потрапляють в різні нештатні ситуації саме через недотримання правил безпечної поведінки. «З кожним роком все більше людей відвідує Карпати. Під час прогулянок туристи складають важливий для себе життєвий іспит на витривалість, мужність, силу волі, фізичну підготовку, адже гори є одним із найнебезпечніших для людини природнім ландшафтом. А більшість небезпечних ситуацій, котрі трапляються з туристами в гірській місцевості, виникають саме через проблеми зі здоров’ям, їх недостатню фізичну підготовку, невміння надати першу долікарську допомогу потерпілому», — повідомилм в Міністерсиві з надзвичайних ситуацій.
«Перед тим, як вирушати в туристичну мандрівку, слід обов’язково зважити на стан свого здоров’я», — застеріг заступник командира Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону, медик із багаторічним стажем Мирослав Яворський. Він зазначив, що на довготривалі прогулянки в гори не варто виходити людям, котрі мають серцево-судинні захворювання або недуги опорно-рухового апарату.
Взагалі перед виходом в гори, як радять фахівці МНС, обов’язково потрібно зареєструватися та пройти інструктаж у гірському пошуково-рятувальному пункті, погодити з гірськими рятувальниками маршрут походу. Вирушаючи в гори, потрібно одягати одяг і взуття зручне і максимально наближене до спортивного. Пересуватися в горах слід не поодинці, а групою, при цьому у групі останнім має йти досвідчений турист. Ні в якому разі не можна сходити з маршруту без особливої потреби та слід постійно звіряти напрямок руху за картою і компасом.
У жодному разі не варто йти в гори за погіршення погодних умов та поганої видимості. А якщо негода застала вас зненацька, то потрібно зупинитися і перечекати у безпечному місці. У разі виникнення надзвичайної ситуації потрібно негайно повідомити рятувальну службу чи працівників гірського пошуково-рятувального пункту тієї місцевості, де ви знаходитесь.
За матеріалами: прес-служба МНС