Протягом минулого тижня головною темою у публікаціях західних засобів масової інформації про Україну став старт передвиборчої кампанії.
Польське видання “Gazeta Wyborcha” разом із німецьким “Neue Zuercher Zeitung” у своїх статтях вважають, що основні кандидати на посаду президента України — прем’єр Тимошенко та лідер опозиції Партії регіонів активно розгорнули свої передвиборчі кампанії, які de facto розпочалися ще на початку літа. />
"Вже упродовж декількох місяців у великих містах можна легко зустріти плакати із гаслами "Вони говорять, Вона працює" та "Вислухаю кожного""- відзначає польська газета, яка додає, що поки що Янукович демонструє кращі показники та підготовку до боротьби за президентсво, ніж Юлія Володимирівна.
Український прем’єр, відзначає німецька “Neue Zuercher Zeitung”, досі не відмовилася від традиційного для неї популізму. Під час її виступу на Майдані Незалежності, де проходив концерт на її підтримку, вона полум’яно засуджувала корупцію, політичну нестабільність епохи правління її колишнього соратника Ющенка та висловлюла свою щиру любов до України. Водночас Тимошенко достатньо розпливчато говорила про зовнішній курс Києва, не позиціонуючи себе ні прихильником ЄС, ні Кремля, однак закликаючи до відновлення тісних контактів із Росією".
Відомий український філософ, академік Мирослав Попович зазначив в інтерв’ю польському виданню, що попри той факт, що на сьогодні фаворитом у передвиборчій кампанії вважають лідера Партії регіонів Януковича через потужний удар кризи по економіці України, Тимошенко може вийти вперед у другому турі виборів, адже "навряд чи Януковичу вдасться переконати Західну та частину Центральної України у тому, що він єдиний гідний кандидат на посаду глави держави, незважаючи на те, що він має сталий електорат у Східній та Південнії частині країни". Обидва видання висловлюються категорично відносно шансів переобрання нинішнього президента Віктора Ющенка. "Віктору Андрійовичу вже нічого не допоможе: ні магія, ні Бог, ні зірки. Він розчарував всіх"- зазначається у публікаціях.
Інше видання, французьке “Les Echos” у своїй статті наголошує, що жодна політична кампанія в Україні, особливо президентська, не відбувається без скандалів та поливання кандидатами одне одного брудом. "Під час українських політичних шоу представники опозиційних партій не соромляться звинувачувати своїх опонентів у всіх смертних гріхах. Однак існує одна тема, яку ніхто — як із представників влади, так і опозиції — не хоче порушувати. Ця тема — “Чорнобиль та його наслідки”. Ця подія — занадто глибока рана для всіх українців, аби спекулювати та політизувати її. Всі, скоріше, прагнуть просто її замовчати. Однак АЕС нікуди не зникає. Вона стоїть за 100 км. від Києва: тут не виробляється електроенергія, але працюють тисячі людей. Це тягар як для української держави, яка витрачає понад 34 млн. євро на одне тільки обсуговування станції, так і для міжнародної спільноти, яка виділила вже понад 800 млн. євро на консервацію четвертого блоку станції, стан якого залишається небезпечним".
Західні ЗМІ також звернули свою увагу на призначення Петра Порошенка міністром закордонних справ України. Прихід Порошенка на цю посаду, відзначає “Gazeta Wyborcha”, свідчить, що він зумів знайти спільну мову із Тимошенко і готовий підтримати її прагнення налагодити відносини із Москвою. "Попри своє багатство та славу шоколадного магната, у Порошенка є ще один беззаперечний козир — його близькість із президентом Ющенком, якому він приходиться кумом,"- пише видання.-"Саме за рахунок активного фінансування зокрема із боку Петра Олексійовича, Ющенку вдалося обійняти посаду глави держави у 2004-му. Однак вже протягом декількох років здається, що Порошенко не поділяє політичних поглядів свого кума і готовий провадити власний курс”.