Законопроект про регламент, що дозволяє формувати коаліцію не лише фракціям, а й окремим депутатам, який Верховна Рада прийняла сьогодні, є неідеальним, але у ситуації, яка склалась, парламент був вимушений піти на його прийняття.
Про це сказав нардеп від Блоку Литвина Олег Зарубінський журналістам, коментуючи заяву фракції БЮТ про те, що прийнятий закон є конституційним переворотом, передав кореспондент ГолосUA.
“Оцінку “конституційний переворот” давати взагалі неправильно, особливо тим, хто сам ходить по Конституції як завгодно — і в 2007, і в 2008, і пізніше. Тому автори цих заяв нехай подивляться на себе в дзеркало, бо конституційним переворотом це може назвати лише конституційний суд, а не депутати”, — наголосив він.
Говорячи про цей закон, О. Зарубінський назвав його “неідеальним”, але вимушеним. “Мало хто наважиться назвати його ідеальним, адже за Конституцією і справді існує коаліція, де визначено дві позиції щодо утворення фракцій. Та, водночас, ті, хто сьогодні критикують, забувають, що згідно з тією ж Конституцією, коаліція повинна нараховувати 226 голосів живих людей, а не “мертвих душ”. Тому в цій ситуації для врегулювання політичної стабільності це був вимушений крок” — пояснив він.
Відповідаючи на запитання, чи підтримає Блок Литвина створення нової коаліції, нардеп ухилився від відповіді, зазначивши, що нова коаліція “потрібна як паличка-виручалочка”, коли політики не можуть знайти порозуміння, а система державного управління повністю зруйнована.
О. Каретнікова