Закон про підвищення соціальних стандартів не є перешкодою для співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Про це заявив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак сьогодні після шостого засідання Моніторингового комітету з питань співпраці з МВФ, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, головним принципом МВФ є той, «аби під час проведення будь-яких реформ не постраждали найменш захищені верстви населення».
«Тому я боюся, що МВФ подали цей закон, як закон безапеляційного підвищення пенсій та заробітної плати по всій системі. Зараз, коли МВФ отримав логіку Президента, вони значно стриманіше критикують цей закон. Взяли ці документи в обрахунок і маю надію, що ми зможемо досягти спільної точки зору. Таким чином я не вважаю, що цей закон є головною завадою нашої співпраці з МВФ», — сказав О. Шлапак.
При цьому він підкреслив, що для виконання відповідного закону у 2009 році потрібно 817 млн. грн, а «тільки своїми внутрішніми перерозподілами Кабінет міністрів на зарплатні проекти витратив 2,8 млрд. грн».
«Таким чином я вважаю, що Кабінет міністрів просто змушений виконати цей закон хоча б заради справедливості тих людей, які в бюджетній чи пенсійній сфері не отримують прожиткового мінімуму», — зазначив він, додавши, що уряду необхідно внести зміни до законопроекту про держбюджет на 2010 рік, який «абсолютно не влаштовує МВФ».
А. Береза