Закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики прийнятий заради одного рядка, стосовно членства України у НАТО.
Таку думку висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран, передав кореспондент ГолосUA.
«Закон ухвалювався саме заради одного рядка: «Для того, аби лише прибрати звідти рядок, який говорить про членство України у НАТО. Безумовно, це є даниною тому боргу, тій обіцянці, яку нинішня влада дала Росії. Тому що саме на цій поправці Росія вже довго наполягала», — сказав він.
За словами політолога, цей Закон ухвалений спеціально перед зустріччю Віктора Януковича та Хіларі Клінтон, як пересторога від підозр у проамериканській політиці з боку Росії.
«Цей Закон робився з однією метою: для того, щоб українська влада, зустрічаючись на другий день з Хіларі Клінтон, могла поводити себе вільно. Щоб Росія не запідозрила її у проамериканських спрямуваннях і орієнтаціях», — сказав він.
Саме прагненням убезпечитися від підозр у проамериканській політиці пояснюється й непересічна процедура прийняття Закону, вважає експерт.
«Чому це робилося пізно вночі — для того, щоб зранку, зустрічаючись з Клінтон, Янукович міг робити будь-які перемовини, не будучи запідозреним Росією у тому, що у нього проамериканська позиція. Це основний момент», — наголосив Сергій Таран.
Нагадаємо, в ніч з 2 на 3 липня Верховна Рада України прийняла Закон «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Цим Законом визначаються засади внутрішньої політики України у сферах розбудови державності, розвитку місцевого самоврядування та стимулювання розвитку регіонів, формування інститутів громадянського суспільства, національної безпеки і оборони, в економічній, соціальній і гуманітарній сферах, в екологічній сфері та сфері техногенної безпеки, а також засади зовнішньої політики України.
І. Носальська />