ГолосUA
09:29 18/11/2008

Закон України «Про інформацію» змінюватимуть

Міністерство юстиції винесло на громадське обговорення проект нової редакції Закону «Про інформацію».

Як повідомили у прес-службі Мін’юсту, відповідний законопроект виставлено на сайті міністерства в рубриці «Обговорюємо законопроекти».

Проект розроблено Міністерством юстиції на виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 23 липня 2008 року № 990-р «Про схвалення Концепції проекту Закону України «Про доступ до інформації».

За словами міністра юстиції Миколи Оніщука, на даний час правове регулювання даного питання не достатнім чином забезпечує реалізацію конституційного права на доступ до інформації. Крім того, створення належних правових умов для реалізації права доступу до інформації є обов’язком та зобов’язанням України, що випливають з її членства в Раді Європи.

Майбутній закон має визначити межі та способи реалізації конституційного права на доступ до інформації, у тому числі до засекречених документів, якщо вони були закриті для загального доступу з порушенням законодавства. Закон також встановлює державні гарантії цього права.

Так, окрему увагу у проекті Закону приділено механізму оприлюднення інформації суб’єктами владних повноважень. Законопроектом передбачається покращити регулювання суспільних відносин, пов’язаних із наданням інформації за запитами.

Крім того, закон має визначити порядок оприлюднення інформації; урегулювати питання щодо відповідальності за порушення законодавства про доступ до інформації; визначити підстави звільнення від відповідальності за поширення суспільно значимої інформації тощо.

Передбачається, що результативність реалізації вказаного законопроекту здійснюватиме центральний орган виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах. Для відстеження результативності акту планується використовувати статистичні дані щодо кількості звернень до суду та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо порушень права на доступ до інформації, а також дані соціологічних досліджень. Зокрема, передбачається проведення базового відстеження — до дня набрання чинності законом, повторного — через рік з дня набрання законом чинності, та періодичного — раз на кожні три роки.

 

Читайте также по теме