Юрій Луценко не має вибачатися перед Борисом Колениковим та спростовувати недостовірну інформацію зі звинуваченнями. Натомість, приносити свої вибачення доведеться тільки міністерству внутрішніх справ України.
Про це повідомили у прес-службі Верховного суду України.
Відповідне рішення ухвалила палата у цивільних справах Верховного суду, розглянувши касаційну скаргу Юрія Луценка на рішення Печерського і Апеляційного судів, який зобов’язав його особисто спростувати оприлюднену ним інформацію зі звинуваченнями у вчиненні злочину з трибуни Верховної ради в 2005 році.
"Під час розгляду справи суд встановив, що відповідно до положення частини 4 статті 277 Цивільного кодексу України розповсюджувачем недостовірної інформації щодо Колесникова є посадова особа, яка виконує свої обов’язки, юридична особа відомства в якому вона працює, тобто МВС", — підкреслили в прес- службі.
У Верховному суді зазначили, що оскільки, як встановлено судом, Юрій Луценко на підставі рішення Верховної ради був запрошений як міністр внутрішніх справ і доповідав про обставини затримання Бориса Колесникова, виконуючи свої посадові обов’язки, то у суду першої інстанції не було підстав вважати, що розповсюджувачем інформації є саме Юрій Луценко.
"Відповідно до зазначеної статті, суд обгрунтовано зобов’язав спростувати недостовірну інформацію саме МВС як юридична особа, в якому працював Юрій Луценко", — додали в прес-службі Верховного суду.
Як повідомлялося, 6 квітня 2005 року екс-голова Донецької облради, в даний час віце-прем’єр України Борис Колесников, був затриманий за звинуваченням у вимаганні передачі чужого майна із загрозою вбивства. Справа стосувалася акцій донецького торгового центру "Білий лебідь". Колишній директор торгового центру "Білий лебідь" Борис Пенчук стверджував, що він і його родина були змушені продати за безцінь акції центру під загрозою смерті.
Обіймав на той час пост голови МВС Юрій Луценко 7 квітня 2005 з трибуни Верховної ради заявив, що на той час народний депутат Партії регіонів Борис Колесников, будучи головою Донецької обласної ради, був причетний до скоєння злочину.
У квітні 2008 року Генпрокуратура пред’явила Б.Пенчуку звинувачення в дачі помилкових свідчень у справі Колеснікова. 2 березня 2009 керівник фонду "Антикорупція" Б.Пенчук був засуджений до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Печерський районний суд Києва своїм рішенням зобов’язав Ю.Луценка спростувати заяви. Крім того, Апеляційний суд Києва підтвердив рішення Печерського райсуду, визнавши недостовірними, а також зачіпають честь і гідність висловлювання Ю.Луценка, і зобов’язав його та Міністерство внутрішніх справ України спростувати ці заяви і вибачитися перед Б.Колесниковим з парламентської трибуни.
За матеріалами: Подробности