ГолосUA
18:27 28/10/2010

Завод з виробництва ядерного палива в Україні не зможе довго існувати — фахівець

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Завод з виробництва ядерного палива в Україні не зможе довго існувати. 

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA сказав експерт з питань енергетики Національного екологічного центру України Дмитро Хмара.

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">За його словами, уран може стати надто дорогим і замовлень у заводу не буде.

face="Times New Roman, serif">
size="4">«З 2000 по 2010 рік вартість урану за різними оцінками зросла в 10-15 разів. При цьому вартість нафти зросла у 3 рази за цей час. І, згідно з тенденціями, які на сьогодні склалися, уран дорожчатиме ще більше», — пояснив Д. Хмара і додав, що зараз часткова нестача урану поповнюється тим, що деякі види зброї в Росії розбираються і цей уран використовують на виробництво палива.

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">«Але у 2012-2014 роках це припиниться і уран дорожчатиме ще більше. І на якомусь етапі використання занадто дорогого палива може сильно вплинути на економічні показники атомної енергетики. І, можливо, у майбутньому цей завод не буде завантажений, тому що не буде замовлень на дороге ядерне паливо», — запевнив він.

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Окрім того, Д. Хмара зазначив, що урану в світі залишилося всього на 40 років. «Найголовніше, що у тому форматі, в якому працює атомна енергетика, ті реактори, які сьогодні використовують, урану на такі реактори вистачить лише на 40 років – це майже стільки, скільки нафти залишилося. Тобто, якщо такий завод побудують, то він пропрацює недовго. З економічної точки зору дуже спірно виглядає це питання (будівництва заводу, — ред..)», — сказав фахівець.

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">Нагадаємо, вчора російська компанія «ТВЕЛ» і український державний концерн «Ядерне паливо» підписали угоду про створення на території України спільного підприємства для виробництва ядерного палива для реакторних установок ВВЕР-1000 за російськими технологіями.

 

face="Times New Roman, serif">
size="4">О. Гайворонська

Читайте также по теме