ГолосUA
13:08 23/03/2010

Завтра Тігіпко зустрінеться з предстваниками МВФ

Віце-прем’єр-міністр України з економічних питань Сергій Тігіпко у середу, 24 березня, проведе зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з заступником міністра фінансів США Крістофером Смартом, повідомили у прес-службі уряду.

"Ми плануємо відновити роботу з міжнародним валютним фондом і завтра відбудеться зустріч Сергія Тігіпка з місією МВФ", — повідомив Микола Азаров.

За його словами, Україна розглядає дві можливості взаємодії з Міжнародним валютним фондом: або продовження існуючої програми співпраці, або розробка нової багаторічної програми.

"Ця програма нам потрібна в першу чергу для того, щоб приступити до реалізації таких необхідних для України реформ", — підкреслив Прем’єр-міністр.

Він повідомив, що вчора, 22 березня, під час засідання Комітету економічних реформ при Президентові України були окреслені основні напрямки реформ в державі, створені робочі групи під керівництвом віце-прем’єр-міністрів, а головне – був визначений 60-денний термін для підготовки ґрунтовного пакету реформування економіки і соціальної сфери.

Микола Азаров зауважив, що складність реформування в Україні полягає в тому, що за останні 20 років реформи не були послідовними і системними: "В результаті такої непослідовності в Україні склалася неефективна і корумпована система управління. Тому ми налаштовані на радикальні реформи".

Глава уряду підкреслив, що саме в період проведення системних реформ фінансова підтримка Міжнародного валютного фонду доречна для України: "Необхідна допомога в реформуванні нашої економіки. Ми розраховуємо на те, що співпраця з МВФ стане хорошим фоном для залучення інвестицій. Ми обов’язково зробимо свою країну найпривабливішою в Східній Європі в плані залучення інвестицій".

При цьому заступник міністра фінансів США зазначив, що відновлення співпраці з МФВ – це потужний сигнал, як для зовнішніх, так і для внутрішніх інвесторів: "Для зовнішніх партнерів важливо бачити, що ви виконуєте і навіть трохи перевиконуєте програму співпраці з МВФ. Це приваблюватиме інвесторів".

"Покладаємо великі сподівання на те, що ви досягнете порозуміння з місією Міжнародного валютного фонду на взаємовигідних параметрах", — відмітив Крістофер Старт.

Крім того, заступник міністра фінансів США зауважив, що йому надзвичайно важливо було почути від глави уряду України про систему реформування в країні. Він вважає, що чинний Уряд має довгострокову програму своєї діяльності та політичну волю для здійснення глибинних реформ.

 

 

Читайте также по теме